Obyvatelia jednej z najviac fotografovaných a najkrajších ulíc v Paríži sú už unavení z davov ľudí, ktorí sa tam neustále fotografujú a častokrát aj v ich dverách. V meste, kde väčšina budov dodržiava jednotné predpisy z polovice 19. storočia, je ulica Rue Crémieux známa aj svojou farebnosťou. Budovy sú vyzdobené zväčša v pastelových farbách s odtieňami ružovej, fialovej, modrej, pomarančovej a krásnou lemovanou dláždenou uličkou. Práve toto všetko priťahuje Instagramových fanatikov. Je to zrejme daň za krásu a jedinečnosť tohto miesta.

Avšak, obrovský záujem turistov, ktorí túto krásnu uličku veľmi rýchlo objavili, veľmi trápi miestnych ľudí. S toľkou slávou nie sú spokojní a turisti im doslova znepríjemňujú život. Združenie obyvateľov tak stratilo trpezlivosť a mesto Paríž požiadalo o uzatvorenie ulice pre cudzích ľudí, a to vo večerných hodinách aj počas víkendov, kedy je situácia neúnosná. Obyvatelia hovoria, že s návštevníkmi bojujú už štyri roky. Len na Instagrame je viac ako 30 000 fotografií vytvorených na tomto mieste.

Viceprezident združenia vo svojom vyhlásení uviedol, že obyvatelia musia neustále riešiť hlasitú hudbu a iné nepríjemnosti. “Z tohto miesta sa stalo peklo,” uviedol Antoine, viceprezident združenia. “Cez týždeň je to celkom pokojná ulica a turisti nie sú až takí rušiví, ale počas víkendu je pod našimi oknami aj 200 ľudí. Nedokážeme sa pokojne ani najesť.

Obyvatelia sa pravidelne a stále vo väčšom zaoberajú rušivými davmi ľudí na ich ulici, a preto dúfajú, že mesto Paríž ich sťažnosti vyhovie. Chcú totiž, aby mesto dalo na oboch koncoch malej ulice vybudovať brány, aby sa tak zabránilo ľuďom vstupovať do objektu vo večerných hodinách a počas víkendov. Turisti sa však nemusia báť, že prídu o svoj záber, pretože počas týždňa sa tam budú môcť nerušene poprechádzať. Tamojší obyvatelia to chcú iba regulovať a už nechcú byť ďalej takto obťažovaní, pretože podľa nich je situácia skutočne neúnosná.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť