Oddaný manžel dokáže urobiť pre svoju manželku čokoľvek. Niekedy aj zdanlivo nemožné

853

Hovorí sa, že zdravie je to najcennejšie čo máme. No až keď ho človek stratí, až vtedy zistí, že je to naozaj tak. Túto ženu postihlo veľké nešťastie, ale má po boku oddaného manžela, ktorý je ochotný pre ňu urobiť čokoľvek. A pozrite sa, čo dokázal.

Je to už 19 rokov odkedy bola Liz Soden účastníčkou autonehody, po ktorej zostala ochrnutá od pasu dole. No vďaka jej milujúcemu manželovi jej veľa mobility nechýba. Namiesto toho, aby manželku nechával doma a chodil bez nej na rodinné výlety, Brad Soden sa rozhodol vybudovať všestranný invalidný vozík.

Photo by youtube

Brad nemá žiadne vysokoškolské vzdelanie ani žiadne strojárske kurzy, a preto bol spočiatku jeho cieľ požadovaný odborníkmi za nemožný. Po niekoľkých rokoch prácach na prototype však vytvoril TankChair (špeciálne upravený vozík).

Photo by youtube

TankChair používa pásy podobné ako tank namiesto kolies, aby tak lepšie prechádzal pieskom, blatom, snehom alebo skalnatým terénom. Odkedy dokončil jeho dizajn v roku 2005, Brad už predal desiatky takýchto vozíkov osobám so zdravotným postihnutím po celom svete.

Photo by youtube

„Nerobím to kvôli peniazom. Všetko to robím najmä kvôli tým úsmevov na tvárach ľudí a všetkých rodín, ktorým som už pomohol,” povedal Brad.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre