Odsúdenec sa učí právu, vyhrá vlastné prepustenie a teraz pracuje na súde?

276

law hammer fotografia

Človek sediaci vo väzení 9 rokov, odsúdený za zločin, ktorý nikdy nespáchal, teraz pracuje pre federálny súd. Všetko to začalo tým, že mu spoluväzeň odporučil namiesto basketbalu študovať právny systém.

Keď mal Jarett Adams 17 rokov, bol odsúdený za sexuálne napadnutie na 28 rokov. Na jeho súde vo Wisonsine si nikdy skutok nepriznal, no jeho verejný obhajca ho nijako nebránil.

Po tom čo ho jeho “spolubývajúci“ presvedčil o práve, Adams za prehrabal knihami vo väzenskej knižnici a naučil sa niečo málo o práve. Napísal Wisconsinskej Univerzite práva list, oni si vzali na starosť jeho prípad a našli nové dôkazy, ktoré svedčili o jeho nevine. 26 ročný Adams bol následne prepustený.

Nie len, že sa stal študentom na univerzite práv, vyhlásil aj, že bude bojovať do „posledného dychu“ za spravodlivý súdny systém.

Jeho prvým krokom bolo absolvovanie univerzity práv minulú jeseň a podanie žiadosti o prácu na tom istom súde, ktorý ho prehlásil za nevinného (Chicago, Illinois). Momentálne stále čaká na výsledky.

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre