Ospalé japonské mesto postavené vo vnútri aktívnej sopky

566

Je to asi 230 rokov rokov od poslednej erupcie tejto sopky, kedy zabila polovicu svojej populácie. Ale miestni obyvatelia tvrdia, že si nenechajú diktovať svoju budúcnosť od vulkánu.

whenonearth.net
whenonearth.net

Aogašima, ostrov vzdialený asi 320 km od Tokia mal v 1785 nezabudnuteľný rok. Najmasakrálnejšia udalosť v histórii ostrova, kedy došlo k erupcii a zomrel značný počet osôb nemení nič na vnímaní terajších obyvateľov tejto sopky, ktorá je stále aktívna. Zo sopky sa vynuli obrie oblaky plynu a dymu, strielala kamene, blato a iné nečistoty. Podarilo sa evakuovať iba polovicu vtedajšej populácie ostrova, zvyšok ľudí zahynulo. Dnes, vládna meteorologická agentúra zodpovedá za sledovanie národných aktívnych sopiek, ktorých je v Japonsku 110. Vždy je tu šanca, že sa história môže zopakovať. Ale obyvatelia Aogašimy sú ochotní riskovať.

whenonearth.net
whenonearth.net

Na tomto ostrove dokonca žije vládny pracovník, ktorý na ostrove strávil posledných 15 rokov. Hovorí, že sa snaží nezamýšľať nad tým, čo by sa mohlo stať a strácať čas obavami z ďalšej erupcie. Bývanie na tomto ostrove má tiež nespočetne veľa výhod. Je vnímaný ako luxusný raj. Značná časť obce sa nachádza vo vnútri vonkajšej strany krátera. Rybárčenie je obľúbenou zábavou pre mnoho obyvateľov, keďže tento sopečný ostrov sa nachádza priamo uprostred Filipínskeho mora. Obľúbenými sú tiež turistika, plávanie a táborenie.

www.worldalldetails.com
www.worldalldetails.com

Výhodou žitia na ostrove je tiež hojný počet horúcich prameňov a geotermálnej energie. Nájdete tu aj prírodné sauny tvorené z parných prieduchov sopky. Ľudia sa tu živia ako poľnohospodári či rybári. Ostrov je domovom shochu liehovaru. Ide o likér podobný vodke. Populárna je tiež výroba soli. Na Aogašime nájdete niekoľko hlavných obchodov, ubytovanie pre turistov či továrne na automobilové opravy. Napriek malej veľkosti ostrova, väčšina obyvateľov cestuje autom viaž než bicyklom alebo pešo a to z dobrého dôvodu. Kvôli silnému vetru a daždivej klíme.

www.earthrandom.com
www.earthrandom.com

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Conservative and proud
5. septembra 2016 0:05

Druha fotka je z Farskych Ostrovov.

Conservative and proud
5. septembra 2016 0:06

Pardon, tretia.