Ostrov Faial vás nadchne svojou farebnosťou aj nádhernou prírodou

966

Modré hortenzie nie sú v skutku ničím extra výnimočné kvety a určite nie sú také známe ako napr. ruže, no to si budete myslieť zrejme len do chvíle, kedy uvidíte jedno nádherné miesto, na ktorom sa dokonalé vynímajú. Uprostred Atlantiku je totiž ostrov, kde sú hortenzie také živé, že sa možno stanú vašou obľúbenou kvetinou.

Faial, prezývaný aj ako „Modrý ostrov“, je jedným z deviatich ostrovov, ktoré spolu tvoria Azory patriace Portugalsku. Každé leto tam vo veľkom rozkvitajú hortenzie, ktoré sú obzvlášť ohromujúce v odtieňoch modrej. Malý ostrov vznikol len z pomerne nedávnej sopečnej činnosti, konkrétne v rokoch 1957-58. Táto erupcia vytvorila mimoriadne úrodnú pôdu. Nové prídavky vody, oxidu uhličitého, oxidu siričitého, sírovodíka a chlorovodíka spôsobili, že pôda je mimoriadne úrodná a kyslá, ide totiž o perfektnú živnú pôdu práve pre hortenzie.

Každý rok sa tieto kvety objavujú a je ich stále viac. Na danom ostrove ich počas leta uvidíte skutočne takmer všade. V ich najväčšej sláve a kráse si ich vychutnáte v júli a začiatkom augusta, takže najlepšie je si svoju cestu naplánovať práve v týchto termínoch. Pamätajte však na to, že je nelegálne ich trhať, pretože sú považované za regionálne dedičstvo. Pre tých, ktorí milujú fotografovanie a krásnu prírodu je práve toto miesto, ktoré sa určite oplatí aj pre dobrý záber navštíviť. Tento ostrov je zároveň málo poznaný a budete mať o to väčší pokoj od hordy turistov.

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre