Raj pre milovníkov čokolády, krásnych pláži aj turistiky. Toto všetko ponúka jeden z najzaujímavejších ostrovov v Karibiku – ostrov Sv. Lucia

634

Karibik zaliaty slnkom tvorí viac ako 7 000 jednotlivých ostrovov, takže vyberanie jedného a toho najlepšieho z nich je skutočne veľmi zložitá úloha. Niektorí obľubujú skôr krásne pláže, iní vyhľadávajú dobrodružstvo, ďalší zas milujú luxus. Ostrov Svätá Lucia ponúka, ako sa hovorí – z každého rožka troška, takže je skutočne ideálnou voľbou nielen pre náročných turistov, ale aj pre nerozhodných. A tu je niekoľko dôvodov.

Najlepšie výhľady v Karibiku

Niekoľko pobreží ponúka úchvatný výhľad na juhozápadný roh Sv. Lucie. Uvidíte tam Pitons – dva vulkanické vrcholy, ktoré si okamžite všimnete a rozpoznáte. Vyzerajú totiž ako z nejakej zázračnej krajiny. Pokúste sa nájsť ubytovanie v ich blízkosti a budete mať výhľad, ktorý vás nikdy neomrzí. Nielen na ne, ale aj na krásne Karibské more.

Foto od flickr

Pláž Sugar Beach

Každý hotelier i návštevník musí na ostrove a pláži Sugar Beach „nechať svoje oči“. S hustým lesom a perfektnými bielymi pieskami sa hniezdi Petit Piton – so skalnou stenou stúpajúcou do výšky 739 metrov, odkiaľ budete mať neporaziteľný výhľad na jeho veľkého brata Gros Piton. Ak sa chcete ubytovať v najkrajšom prostredí, toto je jedna z možností.

Foto od flickr

Nádherné piesočnaté pláže

Napriek vulkanickému pôvodu ostrova sú pláže posiate zlatistým pieskom. Anse Piton je jedna z tých, ktoré sa radia medzi to najkrajšie, čo Karibik ponúka. Medzi ďalšie skvosty patria aj Anse Chastanet, Anse Cochon či napr. pláž Marigot Bay s malebným prírodným prístavom. Avšak, to, čo by ste rozhodne mali vidieť je takmer 2 km dlhá Reduit Beach, ktorá je tá najväčšia a najpopulárnejšia na celom ostrove.

Foto od flickr

Bohatý podmorský život

Šnorchlovanie je tam extrémne zaujímavou aktivitou, ktorú by ste si mali vyskúšať. Najideálnejšie miesto pre túto aktivitu je útes pri Anse Piton, pretože práve tam uvidíte mimoriadne vodné bohatstvo, ktoré nikde inde na svete neuvidíte.

Vyrazte si na Gros Piton

Je vysoký len 798 metrov, no vyliezť naň je skutočnou výzvou. Pre istotu si preto zaobstarajte miestneho sprievodcu z malebnej dediny, ktorý vám s týmto výstupom pomôže. Pri výstupe a najmä pohľade z jeho vrcholu zabudnete na všetku námahu a budete radi, že ste výstup absolvovali.

Foto od wikimedia

Hotový raj pre milovníkov čokolády

Čokolatéria v hoteli Chocolat získava kakao z vlastnej plantáže nachádzajúcej sa na ostrove. Okrem toho, že si pochutíte na skvelej čokoláde, môžete sa tiež dozvedieť všetko o produkcii kakaa, ochutnať čerstvé struky či rozdrviť sušené fazule. Skrátka všetko, čo sa samotnej čokolády týka.

Foto od flickr

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre