Ostrov Tinos sa nachádza len na skok od Mykonosu, je neuveriteľne krásny, no turistov tam takmer nenájdete

1009

Keď sa povie „Grécke ostrovy“, tak každý si pod týmto pojmom predstaví nekonečne krásne miesta ako Mykonos či Santorini, ale aj iné skvosty. Grécko je naozaj skvelou dovolenkovou destináciou. Tieto ostrovy navštívia počas letných mesiacov aj dva milióny turistov. Avšak, v prípade ostrova Tinos je všetko úplne inak.

https://www.instagram.com/p/B0q9EmGB5tr/?utm_source=ig_web_copy_link

Tinos sa nachádza len 30 minút trajektom od Mykonosu. Často prezývaný ako „náboženský ostrov“ ešte stále zostáva takmer nedotknutý. Hordy turistov ho doslova obchádzajú, tí sa hrnú do iných častí krajiny. Na ostrove s rozlohou 75 kilometrov štvorcových je 50 dedín a väčšina z nich má aspoň jednu tavernu, kde sa podávajú chutné a pritom jednoduché miestne jedlá. Mimoriadne vzrušujúcim vývojom v rámci revitalizácie ostrova je Tinos Food Paths: komunita miestnych obyvateľov pôsobiacich v potravinárskom a pohostinskom sektore. V priebehu roka táto skupina ľudí organizuje niekoľko podujatí, pričom najočakávanejším podujatím je festival potravín v máji. Na tomto festivale sa oslavujú tínske tradície, kuchyne a životný štýl. Vtedy sú tam prítomní kuchári z celej krajiny, aby ochutnali tamojšie jedlá.

Zatiaľ čo mnohí sa môžu rozhodnúť pre ubytovanie v prístave či centre – oblasti zvanej Chora, obnovená vila, ako je dom Xinara, môže poskytnúť autentickejšie dobrodružstvo. Je to jedna z najluxusnejších nehnuteľností na malebnom ostrove. Pochádza síce zo 17. storočia, avšak minulý rok bola zrekonštruovaná. Na konci pozemku sa nachádza základňa Exomvourgo – členité pohorie, ktoré je jedinečné pre Kyklady. Uvidíte tam zrúcaniny benátskej pevnosti aj mesta. Určite sa oplatí navštíviť aj pláž Kolibythra. Nudiť sa tam určite nebudte, vydať sa môžete napríklad na výlet plachetnicami s vašim osobným kapitánom, ktorý k vám privedie šéfkuchára priamo z farmy a ten vám navarí výborné jedlo.

Turisti na ostrove si tiež môžu vychutnať jazdu na koni, domáce hodiny jogy, ale aj pešiu turistiku na jednej z mnohých tínskych stôp, buď s sprievodcom alebo sami. Existuje viac ako 93 kilometrov zjazdoviek, ktoré sú „neobjavené“. Je to hotový raj na zemi a o to zaujímavejší, že je ešte ako taký nedotknutý klenot, ktorý si v pokoji a do sýtosti užijete. Určite mnohí z vás hľadajú práve takéto pokojné destinácie, tak nech sa páči. Toto je jedna z nich.

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre