Otec postavil pre vlastné deti cestu, aby mohli chodiť do školy

748
india fotografia
Foto od 383961

Muž z jednej odľahlej dedinky v Indii vlastnoručne vykopal osem kilometrov dlhú cestu cez hornatý terén krajiny, aby pomohol svojim deťom chodiť do školy.

Cesta do školy a späť trvala synom Jalandhara Navaka približne 6 hodín. Otec, obchodník so zeleninou a občan štátu Odisha, si nemohol pomôcť, a tak si pred dvoma rokmi zobral dláto, záhradnú motyku a krompáč, a začal im kopať novú cestu do školy. Jeho snaha sa dostala do pozornosti len tento týždeň. Príčinou bolo zverejnenie článku v miestnom časopise, kde písali o Jalandharovi a jeho príbehu.

,,Videl som ako sa moje deti trápia. Táto úzka kamenistá cesta je pre nich nevhodná a nebezpečná. Veľakrát som videl ako zakopávajú, tak som sa rozhodol im cestu horami upraviť, aby sa do školy dostali rýchlejšie a bezpečnejšie.“

Šéf správy miestnych ciest, Brundha D, povedal reportérom, že za všetku robotu, ktorú doteraz Jalandhara odrobil, dostane zaplatené, a že o zvyšných 7 kilometrov sa postará on a vláda.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Katkin
27. septembra 2018 19:38

Treba ho najať na stavbu D1.