Pacient pri prevoze ukradol sanitku. Správal sa agresívne a so zapnutými majákmi sa rútil po diaľnici

636

V sobotu 26. augusta došlo v Banskej Bystrici k neobvyklej situácii, pri ktorej musela zasahovať aj polícia. Pacient z psychiatrickej kliniky sa pri prevoze zmocnil vozidla rýchlej zdravotnej pomoci a so zapnutými majákmi unikal po diaľnici. 

Sanitka v Rize
Zdroj: wikimedia

Podľa slov polície sa pacient začal správať agresívne, dostal sa z bezpečnostných popruhov a začal ohrozoval zdravotníčku. Pacientovi sa podarilo využiť situáciu, keď šofér sanitky na vyžiadanie zdravotníčky zastal. Pacient si sadol na miesto vodiča a s otvorenými dverami a zapnutými majákmi unikal po rýchlostnej ceste smerom na Zvolen.

Policajtom sa ho podarilo zastaviť pri zjazde z diaľnice. Vyšetrovateľ v súvislosti s týmto prípadom začal trestné stíhanie pre neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.