Pápež František vyzýva svetových lídrov: „Počúvajte, ako naša Zem plače“

555
pope francis fotografia
Foto od KOREA.NET – Official page of the Republic of Korea

Pápež František, ktorý je známy svojou silnou vierou vo vedu a klimatické zmeny, nedávno vyzval svetových lídrov aby sa „započúvali ako plače naša Zem a tí, ktorí trpia najviac kvôli momentálnemu stavu životného prostredia„.

František a patriarcha Barrtolomej I, hlava orotdoxnej cirkvi, vydali spoločne správu ako pripomienku výročia „Svetového dňa za starostlivosť a stvorenie„.

Pápež František sa už dlhšie angažuje v akciách, ktoré by mali pomôcť obmedziť drastické klimatické zmeny. V Máji počas stretnutia s Donaldom Trumpom mu daroval kópiu encykliky o klimatickej zmene. Urobil to preto, že Trump vtedy zvažoval výstup z Parížskej klimatickej dohody. Trump však presvedčený o tom, že klimatické zmeny sú iba mýtus, zrejme tento dar ignoroval a o mesiac neskôr z dohody aj tak USA vystúpilo.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre