Pár prežil neobyčajný roadtrip dlhý 885 000 km naprieč 177 krajinami sveta

3643

holtorf1

V roku 1988 pred pádom Berlínskeho múru sa Gunther Holtorf a jeho žena Christine vydali na nezabudnuteľný roadtrip. Na ceste strávili 26 rokov, navštívili 177 krajín a precestovali neuveriteľných 885 000 km. Pár pôvodne plánoval stráviť iba 18 mesiacov cestovaním po Africkej prírode v ich Mercedes-Benz G-Wagen, ktorého pomenovali Otto. Ale ich výlet sa premenil na nekončiacu cestu, ktorú prerušilo iba zopár krátkych prestávok. Bez sponzorov, publicity, či nejakých online ohlasov, ktoré by takáto cesta mala dnes, sa pár vydal poznať čo najväčší kus sveta pretože ich cestovanie jednoducho bavilo.

 

Viac než dve dekády žili v ich aute na rôznych miestach naprieč šiestimi kontinentmi. Otto ich vzal na nezvyčajné miesta ako pieskové duny na Sahare, miesta ďaleko od civilizácie v Keni, ulice Paríža, prastaré Budhistické chrámy, bojové zóny v Iraku a dokonca aj do Svernej Kórey. V noci spávali v hamakoch alebo v ich milovanom aute. Jedli väčšinou lokálne jedlá, ktoré varili na prenosnom plynovom variči. Sprcha bola pre nich jednoducho plastová fľaša otočená dole dnom visiac z auta. Gunther a Christine jednoducho vymenili luxus a výdobytky modernej doby za niečo omnoho vzácnejšie — zážitky. Ako povedal Gunther: „Čím viac cestujete, tým viac si uvedomujete ako málo ste doteraz videli. A čím viac uvidíte, či zažijete, tým viac budete mať chuť pokračovať v ďalej.“

Christine zomrela v roku 2010 ale Gunther na počesť svojej manželky ešte precestoval niekoľko krajín s jej fotografiou zavesenou na spätnom zrkadle. Ako 78 ročný už cestovanie zavesil na klinec a vrátil sa domov do Berlína. Otto, ich verný kamarát na cestách, poputuje do múzea Mercedesov v Stuttgarte.

Teraz si môžete pozrieť niekoľko záberov z ich neuveriteľnej cesty.

holtorf2

 

holtorf3

 

holtorf4

 

holtorf5

 

holtorf6

 

holtorf7

 

holtorf8

 

holtorf9

 

holtorf10

 

holtorf11

 

holtorf12

 

holtorf13

 

holtorf14

 

holtorf15

 

holtorf16

 

Video:

zdroj:

Ottos Reise website
Gunther and Christine Holtorf support page on Facebook
via

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre