Paríž čoskoro zakáže vstup autobusom do centra mesta, čím chcú bojovať s prílišným turizmom

336

Hlavné mesto Francúzska víta každoročne milióny turistov, čo si vyžaduje aj svoju daň. Ďalej to už ale takto ísť nemôže a kompetentný začali konať. Námestník primátora v Paríži tento týždeň oznámil, že chcú zakázať vstup všetkým zájazdovým autobusom do centra mesta. Emmanuel Grégoire povedal, že nemieni vytvoriť z francúzskeho hlavného mesta druhé Benátky alebo Barcelonu, ktoré trpia tzv. „prílišným turizmom“.

paris fotografia
Foto od Nouhailler

Veľké autobusy chcú z centra tohto mesta presmerovať do iných destinácií, ktorých tam je neúrekom. „Turistické zájazdové autobusy už nie sú vítané v centre mesta,“ povedal Grégoire. „Turisti sa musia správať rovnako ako všetci ostatní a používať šetrnejšie spôsoby dopravy,“ dodal. Tieto autobusy jazdia zväčša cez centrum Paríža pozdĺž Seiny a stoja pri atrakciách ako Eiffelová veža, katedrála Louvre či Notre Dame. Zástupca starostu už plánuje vytvoriť tzv. „parkovaciu púšť“, takže tieto dopravné prostriedky tým pádom nebudú mať kde parkovať.

Grégoire tiež hovoril o tom, že spoločnosť Airbnb už zvyšuje ceny nájomného v určitých štvrtiach. Paríž nie je ani zďaleka jedinou destináciou, ktorá chce v tomto roku bojovať proti neznesiteľnému davu turistov. Napríklad začiatkom tohto roka oznámil Nový Zéland novú daň a výnosmi z nej plánujú financovať cestovný ruch. To pomôže k lepšej udržateľnosti a podporí rôzne projekty týkajúce sa infraštruktúry, ktoré by zároveň zabránili ničeniu životného prostredia. Takýchto krokov je však oveľa viac. Svoje plány realizuje v tomto smere aj Európska únia, ktorá vypracovala vlastný plán. Takýto prehnaný turizmus je totiž skutočne nebezpečný a jeho vplyvy sú veľmi badateľné.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre