Pasažieri budú počas letov stáť?

656
airbus fotografia
Foto od Ivan Wong Rodenas

Lacná letecká spoločnosť VivaColombia zvažuje, že v budúcnosti odstráni z lietadiel všetky sedadlá a nechá tak svojich pasažierov počas letu stáť.

Dúfajú, že sa vďaka tomuto kroku znížia náklady na cestu, keďže im to umožní do lietadla natlačiť viac cestujúcich, a taktiež umožnia cestu kolumbijským robotníkom a turistom, ktorý by radšej na cestovaní ušetrili.

Vecný doručovateľ oznámil že si do svojej leteckej flotily pridáva 50 nových lietadiel typu Airbus 320s aby mohol zarobiť na prudkom raste turizmu v krajine. Tieto lietadlá majú nižšie náklady na údržbu a viac miest na sedenie s tým, že už začiatkom tohto roku oficiálne odlietali na svoje prvé lety.

Zakladateľ leteckej spoločnosti VivaColombia William Shaw povedal novinárom z Miami Herald, že sa jeho spoločnosť snaží vytvoriť možnosť stojatého lietania.

,,Tam vonku sú určite ľudia, ktorý skúmajú, či je cestovanie lietadlom postojačky možné alebo nie a ja som otvorený všetkému, čo by spravilo cestovanie cenovo dostupnejšie. Koho zaujíma, či máte alebo nemáte televíziu počas hodinového letu? Koho zaujíma, že nemáte podlahu z mramoru alebo oriešky zdarma,” hovorí William Shaw.

Tento nápad “lietania po stojačky” vôbec nie je novinkou a letecké spoločnosti to už riešili niekoľko rokov dozadu. V roku 2003 vznikol dokonca nápad vytvoriť vertikálne sedadlá na ktorých by boli pasažieri pripútaní postojačky.

Bude spoločnosť VivaColumbia prvá, ktorej sa táto vízia naplní?

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre