Peniaze s človekom robia divy – Títo ľudia váš presvedčia o tom, že vyhrať jackpot nie je vždy až takou výhrou

4943

Keď niekto výhra veľkú sumu peňazí, správa sa iracionálne. Je v eufórii, nedokáže logicky myslieť a robí nesprávne rozhodnutia. Všetko riadi len jeho dobrá nálada. Najväčšou chybou je, že výherca nemá skúsenosť s vlastníctvom veľkého množstva peňazí a nevie ich rozumne využiť. Často kupujú čerství milionári veci, ktoré vždy chceli, nepotrebnosti a nekontrolovateľne míňajú. Chcú si svoje peniaze užiť tu a teraz.

Nakoniec minú väčšinu peňazí a zistia, že to pravé šťastie aj tak neprišlo. Nastupuje depresia a pocit zlyhania.

Nie, toto nie je výmysel, ale skutočný osud väčšiny ľudí, ktorý vyhrajú jackpot.

Michael Carroll

zdroj: youtube

Michael Carroll bol smetiarom v Anglicku. Vo veku 19 rokov vyhral v roku 2002 sumu 15 miliónov eur. Bohužiaľ peniaze veľmi rýchlo pomíňal na veľké domy, šperky a drogy. Do roku 2012 sa mu podarilo všetko minúť. Zlomilo ho to a dlho žil z dávok v nezamestnanosti. Dnes pracuje v továrni za minimálnu mzdu.

Gerald Muswagon

zdroj: youtube

Príbeh Geralda nehovorí len o tom, ako rýchlo sa dajú minúť milióny, ale aj o tom ako si výherca dokáže zruinovať celý život. Gerald Muswagon bol z Winnipegu a v roku 1998 vyhral 10 miliónov dolárov. Nenapadlo mu nič rozumnejšie ako nakúpiť celej rodine luxusné autá a pre seba zbudoval prepychové sídlo, kde usporadúval párty. Behom pár rokov sa peniaze minuli a Gerald nedokázal uživiť svoju priateľku a ich šesť detí. Z minimálnej mzdy, ktorú zarobil sa žiť nedalo. A tak si v roku 2005, len sedem rokov po jeho výhre, vzal život.

A jeho príbeh zďaleka nie je vo svete ojedinelý.

Billie Bob Harrell

zdroj: youtube

Billie Bob Harrell ml. vyhral v roku 1997 31 miliónov dolárov v texaskom lotte. Táto obrovská suma peňazí ho za jeden deň zbavila málo platenej práce skladníka. Za peniaze si kúpil obrovský ranč a niekoľko ďalších domov, množstvo peňazí daroval cirkvi a požičiaval svojim priateľom nemalé sumy. Každý chcel kúsok jeho bohatstva. Billiemu sa podaril rekordný kúsok. Všetky peniaze minul za dva roky a v roku 1999 bol už jeho život i manželstvo v troskách. Bol úplne bez peňazí. Bohužiaľ ani on nevidel iné východicko, ako siahnúť si na život.

Callie Rogers

zdroj: youtube

Callie je pravdepodobne jendou z najmladších výherkýň lotérie. V roku 2003, keď vyhrala 3 milióny eur mala iba 16 rokov. Peniaze minula na plastické operácie, drogy a párty. Počas utrácania výhry sa trikrát pokúsila spáchať samovraždu. Našťastie vždy neúspešne. Dnes je vydatá a z výhry jej ostalo asi 3000 eur. Paradoxne Callie tvrdí, že práve teraz je šťastná.

Bola som príliš mladá, aby som vyhrala lotériu. Myslím si, že 16-ročné deti by nemali byť oprávnené vyhrávať.

zdroj

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre