Personalistku v Singapure odsúdili za neoprávnené zvýšenie platu o 148-tisíc dolárov

90

Zamestnankyňa v Singapure bola odsúdená na 18 mesiacov väzenia za neoprávnené zvýšenie svojho platu o 148 000 dolárov. Tan Lee Nah, ktorá pracovala pre interiérovú dizajnérsku firmu D’Perception Singapore, zneužívala systém výplat na financovanie vzdelania svojho dieťaťa a liečebných nákladov svojich rodičov.

Personalistka v Singapure, Tan Lee Nah, bola len nedávno odsúdená na 18 mesiacov väzenia za podvodné nároky na výdavky, vďaka ktorým si zvýšila plat o 148 000 dolárov. Tan, 53-ročná pracovníčka firmy D’Perception Singapore, začala predkladať falošné nároky na výdavky už dva mesiace po nástupe do firmy v máji 2017.

Podvod sa uskutočňoval až do novembra 2019, keď bola odhalená. Tan zneužívala firemné peniaze na financovanie vzdelania svojho dieťaťa a na liečebné náklady svojich rodičov. Súd zistil, že každý mesiac si nárokovala falošné cestovné výdavky v rozmedzí od 750 do 7 300 dolárov.

Zdroj: www.scmp.com

Neoprávnené výdavky a podvody

Od januára do novembra 2019 pridávala aj výdavky na mobilný telefón, platené dovolenkové príspevky a ďalšie extra náklady. V roku 2017 bola poverená prevodom peňazí na Centrálny poistný fond (CPF) ako príspevok za nového zamestnanca, no šeky zneužila a peniaze si previedla na svoj účet.

Zdroj: www.scmp.com

Odhalenie podvodu

Tanina schéma bola odhalená, keď jeden zo zamestnancov náhodou videl jej výplatnú pásku, ktorá ukazovala prídavky k základnému platu. Upozornil na to vedenie, ktoré začalo vyšetrovanie a po mesiaci zavolalo políciu. Tan pred súdom uviedla, že peniaze použila na vzdelanie svojho dieťaťa a na liečebné náklady svojich rodičov.

Tan sa priznala k dvom obvineniam z falošných nárokov a jednému obvineniu z trestného činu zneužitia dôvery za výber dvoch šekov. Nemohla však odškodniť svojho zamestnávateľa, pretože nemala finančné prostriedky. Tan bola jedinou osobou s prístupovým heslom do výplatného systému firmy a bežne zadávala platy všetkých zamestnancov.

Tan Lee Nah bola za svoje činy nedávno odsúdená na 18 mesiacov väzenia, pričom súd konštatoval, že zaobchádzala s firemnými peniazmi ako so svojou „osobnou prasiatko pokladničkou“.

Zdroj1 Zdroj2

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre