5 unikátnych miest, kde môžete zažiť plávanie s divými zveratami

1062

Obľúbeným cestovateľským snom je blízke stretnutie s divožijúcimi zvieratami. Existujú miesta, kde si tento sen môžete nie len splniť ale ho ešte vylepšiť – spoločným plávaním. Viete si predstaviť plávanie s obrovskými tuleňmi alebo žralokmi?

Portugalsko, plávanie s portugalskými morskými psami

Julia Christe/Getty Images
Julia Christe/Getty Images

V portugalskom Algarve nie je ničím výnimočným, ak na pláži stretnete tohto psa. Pôvodne portugalských psov vyšľachtili Rimania na to, aby vyťahovali rybárske siete z vody. Do dnešného dňa sú výbornými plavcami a potápačmi. Blízko mesta Olhão dokonca organizuje chovateľka Carla Peralta dvojhodinový pobyt pre turistov s týmito unikátnymi a veľmi aktívnymi spoločníkmi.

Maui, plávanie s morskými korytnačkami

Michael Nolan / robertharding/Getty Images
Michael Nolan / robertharding/Getty Images

Pobrežie Havaja praje pozorovateľom koyrtnačiek. V priezračne čistých vodách ich ľahko zbadáte, či už budete šnorchlovať alebo sa potápať. Keď sa ponoríte pod vodu uvidíte okrem korytnačiek nádherné prostredie skalnatých útesov a korálov.

Mexiko, plávanie so žralokmi

CHICUREL Arnaud / hemis.fr/Getty Images
CHICUREL Arnaud / hemis.fr/Getty Images

Od augusta do októbra prebieha najväčšia migrácia morských živočíchov za teplými vodami Mexika. Medzi všetkými rôznymi druhmi rýb a mroských cicavcov sa nachádzajú aj veľmi priateľské žraloky veľrybie.

Florida, plávanie s lamatínmi

ullstein bild/Getty Images
ullstein bild/Getty Images

Lamatín alebo aj morská kráva je veľmi mierumilovný ale majestátny morský cicavec. V blízkosti Floridy žije množstvo lamatínov západoindických, ktoré v tunajších teplých vodách trávia zimu. Florida je jedno z mála miest vo svete, kde si môžete zaplávať s týmito voľnežujúcimi maznáčikmi.

Jamajka, plávanie s koňmi

Kevin McManus/Flickr (cc by SA 2.0)
Kevin McManus/Flickr (cc by SA 2.0)

Možno sa čudujete, čo robia kone medzi ostatnými zvláštnymi a exotickými zvieratami. Jamajské kone sú ale unikátne. Sú to bývalé dostihové kone, ktoré sa zranili alebo mali byť utratené. V jamajských vodách si užívajú radosť z plávania a turisti z príjemnej jazdy na ich chrbtoch.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre