Po mnohých sťažnostiach sa oceanárium vo Vencouvri vzdá všetkých veľrýb a delfínov

494
dolphin fotografia
Foto od Saku Takakusaki

Už roky toto oceanárium odolávalo nátlakom rôznych aktivistov, organizácií a vlády. Tvrdili, že veľryby a delfíny sú pre nich tie najpodstatnejšie zvieratká, ktoré vlastnia. Tento týždeň sa pod nátlakom turistov a návštevníkov rozhodli, že už ich tu viac držať nebudú.

,,Táto téma sa za poslednú dobu stala veľmi populárnou, a to až natoľko, že prekrýva všetky ostatné témy, či už pozitívne, alebo negatívne.“, tvrdí John Nightingale, riaditeľ oceanária.

,,Zvieratá, ako je napríklad bieluha žltobiela, sú pre nás nesmierne podstatné a majú nevyčísliteľnú hodnotu… Kontroverzia medzi návštevníkmi sa dostala až na takú úroveň, že sme si show vôbec neužívali a zastavilo to náš rozvoj vo všetkých smeroch.“

Toto rozhodnutie nadväzuje aj na udalosť, ktorá sa stala v máji minulého roku. V rozpätí niekoľkých týždňov vtedy v oceanáriu zahynuli dva tieto bieluhy žltobiele. Mestské správne orgány tak hlasovaním rozhodli o tom, že im prívoz nových jedincov zakážu.

Oceanárium sa však ešte snažilo bojovať späť. Ako riešenie ponúkli výstavbu 20 miliónového “výbehu“ pre tieto cicavce a zvýšenie pozornosti. To však nepomohlo a verejnosť sa sťažovala naďalej. Dôvodom bola samozrejme smrť týchto tvorov. Za posledných 15 mesiacov ich tam zahynulo dokopy päť. Momentálne má oceanárium už len jednu veľrybu – Helen.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre