Nová desivá turistická destinácia – Pobrežie kostier

3143

Na území medzi Namíbijskou púšťou a Atlantickým oceánom sa nachádza pobrežie, ktoré už portugalskí moreplavci nazvali bránou do pekla. Oblasť s názvom Pobrežie kostier tvorí viac ako 2 milióny hektárov piesočných dún a náhorných plošín. Je to jedna z najnehostinnejších oblastí sveta.

Počasie okolo pobrežia je veľmi zradné a v minulosti kvôli nemu stroskotalo množstvo lodí. Dodnes pobrežie lemujú ich vraky. Pozdĺž pobrežia sa môže tvoriť hmla, vietor často mení smer a podmorské plytčiny spolu s nebezpečnými útesmi sú hrozbou pre všetky lode. Stroskotaní moreplavci sa najskôr tešili, že prežili potopenie lode, ale to, čo ich čakalo potom, bolo horšie ako smrť na mori. Nakoniec podľahli smädu na nekonečných piesočných dunách.

cnn.com, andbeyond.com
cnn.com, andbeyond.com

Od roku 1933 sa pobrežie nazýva Pobrežím kostier. Najtragickejší nález bol objavený v roku 1943. Na brehu sa našlo dvanásť kostier, ktoré nemali hlavu. Pri telách sa nachádzala bridlicová doska s nápisom: „Vydávam sa k rieke, ktorá je 60 míľ odtiaľto na sever. Ak niekto nájde tento odkaz a pôjde za mnou, Boh mu pomôže.“ Dodnes je záhadou, kto napísal odkaz a komu patria kostry bez hlavy.

cnn.com, andbeyond.com
cnn.com, andbeyond.com

Táto oblasť sa stala prekvapivo v posledných rokoch zaujímavou turistickou destináciou. Pozorovanie divokých zvierat, stretnutie s obyvateľmi kmeňa Himba, typickými ich na červeno zafarbenou pleťou a vlasmi a pohľad na jednu z najjasnejších oblôh na svete sú lákadlom pre pravých dobrodruhov.

zdroj

zdroj 2: Čarovný svet

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre