Počuli ste už o vietnamskej žabe? Jej skvelé schopnosti maskovania z nej robia zaujímavého živočícha

1736

V prírode môže byť maskovanie záležitosťou života a smrti. Schopnosť splynúť s prostredím je rozhodujúcou taktikou prežitia tak pre predátora, ako aj pre korisť. Na svete existuje veľmi veľa podivne zafarbených zvierat, ktoré nedokážete len tak ľahko spozorovať. Jedným z týchto odborníkov na maskovanie je aj Theloderma corticale, častejšie známa ako vietnamská machová žaba.

1 27

Tento druh žaby dostal meno podľa svojho vzhľadu. Vďaka jedinečným vzorom a farbám na koži vyzerá ako zhluk machu rastúceho na skalách. Ide o veľmi účinnú kamufláž, ktorá jej umožňuje ľahšie splynúť s bahnitým a machovým prostredím. Tieto žaby dorastajú do dĺžky 6 cm, ale zaujímavé je, že samice sú zvyčajne väčšie ako samce, keďže tie dorastajú do dĺžky až 8–9 cm. Ich prirodzenými biotopmi sú predovšetkým zelené dažďové pralesy a subtropické lesy v južnej Ázii. Avšak, chovajú sa po celom svete v zoo alebo dokonca aj ako domáce zvieratá.

Vietnamská žaba na fotografiách

2 27

3 22

4 21

5 20

6 19

7 19

8 14

10 12

9 13

11 9

12 8

13 7

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.