Vytvoril neuveriteľné podmorské fotografie, vďaka čomu sa dostal do Guinessovej knihy rekordov

391

Fotografia sa neustále vyvíja a umelci sa neustále snažia posúvať hranice kreativity. Jedným z nich je aj Steven Haining, ktorý sa pustil do prelomového fotografovania pod vodou. Nadviazal spoluprácu s modelkou Ciarou Antoski a ich zábery si získali publikum po celom svete.

Zdroj: Steven Haining
Zdroj: Steven Haining

Pozoruhodný úspech tohto fotografa je dokonca uznaný aj Guinessovou knihou rekordov. Video zo zákulisia jeho práce ponúka strhujúci pohľad na výzvy, odhodlanie a krásu, ktorá sa odohráva pod hladinou mora.

Jeho záujem o morskú fotografiu sa tiahne od roku 2015, keď začal fotiť pre spoločnosti vyrábajúce surfovacie dosky. K fotografovaniu podmorských fotografií sa dostal až vďaka Covidu-19, keď navrhol, aby si všetci v rámci preventívnych opatrení obliekli potápačskú výstroj.

Zdroj: Steven Haining
Zdroj: Steven Haining
Zdroj: Steven Haining

Výber modelky pre tento projekt bolo mimoriadne náročné, no podarilo sa mu nájsť Ciaru Antostki. Tá je známa ochotou posúvať hranice a nanovo ich definovať, a okrem iného je bývalou potápačkou, čo ich spoluprácu ešte viac uľahčilo. Napriek tomu si však takéto fotenie vyžadovalo dôslednú prípravu. To sa týkalo nácviku dlhšieho pobytu v hlbokej vode, zdokonaľovania komunikácie a pózovacích techník a prispôsobovania sa náročným podmienkami nízkych teplôt. Jej odhodlanie a intenzívne tréningy sa nakoniec vyplatili a vznikli z toho úžasné snímky.

Zdroj: Steven Haining

Bezpečnosť bola prvoradou stránkou celého projektu. Aby bolo všetko v poriadku, Steven požiadal o odborné znalosti špecialistu na bezpečnosť pri potápaní Mareesha Klupsa. Ten je známy svojimi dlhoročnými skúsenosťami ako tréner bezpečnosti pri potápaní a svojimi vystúpeniami. Všetky bezpečnostné záležitosti zvládli, no najväčšou výzvou bolo zabezpečiť neustálu bezpečnosť, komunikáciu a podporu pre Ciaru v hlbokej vode. Všetky fyzické prekážky však zvládla, hoci ju Steven ubezpečil, že kedykoľvek má možnosť fotenie zrušiť. Jej neochvejné odhodlanie sa však stalo hnacím motorom, ktorý nastavil latku vysoko pre modelky na celom svete.

Zdroj: Steven Haining
Zdroj: Steven Haining

Hainingove fotografie sú skvelým príkladom transformačnej sily umenia a schopnosti ľudského ducha prekonávať akékoľvek obmedzenia. Poslúžia ako inšpirácia pre umelcov a modelky a povzbudia ich, aby prijímali nové výzvy, dôverovali svojmu tímu a skúmali hĺbky svojej kreativity.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre