Pohotová operátorka tiesňovej linky pomohla cez telefón priviesť na svet novorodenca

69

Keď mladá mamička z Kysúc pocítila silné kontrakcie, okamžite zavolala na tiesňovú linku. Vďaka rýchlej reakcii a odborným inštrukciám operátorky Milady Vojčiniakovej sa podarilo priviesť na svet zdravého chlapčeka ešte pred príchodom záchranárov.

25-ročná žena z Kysúc zavolala na tiesňovú linku kvôli silným kontrakciám. Operátorka z Krajského operačného strediska v Žiline, Milada Vojčiniaková, okamžite reagovala a začala poskytovať potrebné inštrukcie. Hoci sa záchranári ponáhľali, bolo zrejmé, že nestihnú prísť včas.

Milada Vojčiniaková, skúsená operátorka, ostala pokojná a profesionálna. Počas telefonátu mamičku upokojovala a krok po kroku ju navigovala, ako má postupovať. Rodička, ktorá už mala skúsenosti z troch predchádzajúcich pôrodov, bola vďaka Miladiným inštrukciám pokojnejšia a pripravenejšia.

Zdroj Omar Lopez

S mamičkou boli doma aj jej príbuzní, ktorí podľa inštrukcií operátorky pomáhali, ako mohli. Vďaka ich spolupráci a Miladiným radám sa pôrod podaril bez komplikácií. Zdravého chlapčeka čoskoro prevzali do opatery záchranári.

Vedúci operátor žilinského krajského operačného strediska pochválil Miladu za jej profesionálny prístup a úspešné zvládnutie jej prvého pôrodu cez tiesňovú linku 155. Jej rýchla a odborná reakcia zachránila situáciu a zabezpečila bezpečný príchod novorodenca na svet.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre