Neuralink Elon Muska: Prvý človek už dokáže ovládať počítačovú myš pomocou myšlienok!

135

Na sklonku minulého mesiaca spoločnosť Neuralink ohlásila úspešnú implantáciu mozgového čipu prvýkrát človeku. Teraz hlásia prvé pokroky!

Neuralink a jeho misia

Elon Musk a jeho start-up Neuralink sa zameriavajú na rozvoj technológií, ktoré prepájajú ľudský mozog s počítačmi. Cieľom je nielen zlepšiť kvalitu života ľudí s neurologickými ochoreniami, ale aj otvoriť cestu k novým formám komunikácie a interakcie s technologickým svetom. Prvý úspešný zákrok znamená významný míľnik na tejto ceste.

Autor tejto fotografie je ApolitikNow

Prekročenie hraníc

Prvý človek, ktorý si nechal implantovať čip dokáže podľa slov Muska ovládať kurzor počítačovej myši len myšlienkami! Teraz majú pracovať na tom aby pacient vykonal čo najviac kliknutí myšou tiež len vlastnými myšlienkami!

Technologické detaily a výzvy

Implantát možno zaviesť do mozgu v priebehu približne 30 minút bez potreby celkovej anestézie. Táto minimálne invazívna metóda naznačuje, že budúcnosť nositeľných technológií by mohla ísť ruka v ruke s bezpečnosťou a pohodlím pacientov.

Autor tejto fotografie je jurvetson

Budúcnosť je tu

Tento prielomový vývoj vedie k zásadnej otázke: Čo všetko bude možné, keď sa ľudský mozog spojí s umelou inteligenciou a počítačovými systémami?

Možnosti sú takmer nekonečné, od výrazného zlepšenia kvality života ľudí so zdravotnými postihnutiami až po otvorenie dverí k novým formám učenia, komunikácie a dokonca rozšírenia ľudských schopností.

Na prahu revolúcie

Elon Musk a Neuralink otvárajú dvere k budúcnosti, kde mozgové implantáty môžu znamenať novú éru ľudskej evolúcie. Aj keď je pred nami ešte veľa výziev a otázok, prvý krok bol už učinený.

Stojíme na prahu revolúcie, ktorá môže zmeniť, ako vnímame našu vlastnú biológiu a interakciu s technologickým svetom. Nechali by ste si takýto čip implantovať do mozgu aj vy?

Autor tejto fotografie je jurvetson

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre