Pokus o svetový rekord v texaskom meste Kyle: Zhromaždilo sa až 706 menovcov

66

Mesto Kyle v Texase sa znova pokúsilo zlomiť svetový rekord v najväčšom zhromaždení ľudí s rovnakým menom. Napriek účasti 706 osôb sa im to opäť nepodarilo.

Mesto Kyle v Texase, známe svojimi pokusmi o prekonanie svetového rekordu, sa opäť stretlo s neúspechom. Tentokrát sa na zhromaždení zúčastnilo 706 ľudí menom Kyle, čo však nestačilo na prekonanie súčasného rekordu, ktorý drží mesto v Bosne s 2 325 ľuďmi menom Ivan.

Mesto Kyle už niekoľko rokov organizuje podujatie „Zhromaždenie Kyleov“, ktorého cieľom je prilákať čo najviac ľudí s týmto menom. V roku 2023 sa podujatia zúčastnilo 1 490 ľudí, no ani tento počet nebol dostatočný.

Zdroj: apnews.com

Súčasný rekord

Rekord v najväčšom zhromaždení ľudí s rovnakým menom momentálne drží mesto v Bosne, kde sa v roku 2017 stretlo 2 325 ľudí menom Ivan. Napriek tomu, že meno Kyle nie je v USA veľmi bežné, obyvatelia mesta neprestávajú dúfať, že sa im raz podarí tento rekord prekonať.

Popularita mena Kyle

Podľa údajov Sociálnej správy v USA bolo meno Kyle v roku 2023 na 416. mieste medzi mužskými menami. Pre porovnanie, meno Ivan bolo na 153. mieste. Tento fakt môže čiastočne vysvetliť, prečo je pre mesto Kyle ťažké prekonať existujúci rekord.

Mesto Kyle však napriek tomu neprestáva organizovať svoje každoročné podujatie, ktoré sa stalo symbolom miestnej komunity a príležitosťou na stretnutie ľudí z rôznych častí krajiny.

Zdroj

 

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre