Polárna žiara prekvapivo zavítala na Slovensko: Ako sú takéto fenomény možné?

82

Polárna žiara, zvyčajne vyhradená pre polárne oblasti, prekvapivo zavítala aj na Slovensko, a poskytla tak jedinečnú príležitosť stať sa svedkom tohto magického javu priamo u nás.

Ako je to možné?

Výnimočné podmienky a slnečná aktivita umožnili, aby sa tento fenomén objavil aj na neobyčajných miestach, vrátane Slovenska. Zosilnené geomagnetické búrky rozptýlili častice tak, že vytvorili nádhernú svetelnú show na severnom obzore.

Zdroj: YouTube

Magické momenty zachytené na fotografiách

Fotografie zachytávajúce tento jav sú nielen dôkazom jej krásy, ale aj pripomenutím, že príroda má stále schopnosť nás prekvapiť. Svetelné závoje rôznych farieb sa tiahli nočnou oblohou, vytvárajúc neopakovateľnú vizuálnu symfóniu.

Príležitosť pre nadšencov a fotografov

Tento jav ponúkol jedinečnú príležitosť pre všetkých, ktorí sa chceli pokúsiť o fotografovanie polárnej žiary, a poskytol sa nezabudnuteľný zážitok pre každého, kto mal šťastie a bol svedkom tohto divadla.

Zdroj: YouTube

Polárna žiara na Slovensku bola pripomienkou, že prírodné divy môžu mať mnohé podoby a môžu sa objaviť aj tam, kde ich najmenej čakáme. 

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre