Policajti sú podozriví zo surového násilia, bolo začaté trestné stíhanie

140

Úrad inšpekčnej služby preveruje prípad z obvodného policajného oddelenia na Pribinovej ulici v Košiciach, na ktorý upozornil anonymný zdroj. Do redakcie poslal uznesenie o začatí trestného stíhania.

Incident sa údajne stal 11. júna, keď príslušníci PMJ odboru poriadkovej polície najprv na Námestí Maratónu mieru obmedzili osobnú slobodu muža, ktorého identitu anonymný zdroj v uznesení začiernil. Píše sa v ňom, že policajti posadili muža na zadné sedadlo služobného auta, v ktorom ho počas prevozu príslušník polície napadol.

„Kapucňu mikiny, ktorú mal oblečenú, mu pretiahol cez hlavu a päťkrát ho päsťou udrel do ľavej časti hlavy. Následne po jeho prevoze na OO PZ Košice – Staré mesto na Pribinovej ulici mu nasadili putá na nohy a bosého, sčasti so stiahnutými nohavicami, umiestnili do výsluchovej miestnosti na stoličku,“ uvádza vyšetrovateľ v uznesení.

Zápisnica z trestného oznám… by Klaudia Jurkovičová

Vo výsluchovej miestnosti mal údajne muža iný policajt škrtiť. Potom ho mal bielou plastovou palicou 5 – 6-krát udrieť po hlave.

„Po úderoch muž spadol zo stoličky na zem a ako ležal tvárou k zemi, tak mu tento policajt palicu s guľovým koncom s dĺžkou 10 cm strčil do konečníka. Po jej vytiahnutí, ako kričal o pomoc, pristúpil k nemu ďalší policajt. Ten muž 5-krát kopol špičkou topánok do oblasti pravej strany rebier, boku, stehna, hlavy a pravého oka. A ako ďalej kričal, tak mu skočil a šliapal po chrbte,“ pokračuje text uznesenia.

Keď sa muž opätovne posadil na stoličku, požiadal o kontaktovanie svojich rodičov, na čo sa ďalší policajt postavil pred neho a topánkami mu začal dupať po koncoch prstov bosých nôh.

All About Psychology/pinterest

Mužovi spôsobili podľa predbežnej lekárskej správy viaceré zranenia. Pomliaždenie hrudníka, ranu na hornom viečku, podliatiny okolo očí a mnohopočetné podliatiny na celom tele. Predbežná doba liečenia bola odhadnutá na 10 dní.

Uznesenie o začatí trestného stíhania bolo vydané na druhý deň po incidente. Konkrétne pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa spáchaného formou spolupáchateľstva s trestnou sadzbou 4 – 10 rokov väzenia. A tiež pre prečin ublíženia na zdraví formou spolupáchateľstva s trestnou sadzbou 6 mesiacov až 2 roky. Po približne 2 týždňoch vyšetrovateľ obvinenie rozšíril o zločin sexuálneho násilia s trestnou sadzbou od 5 do 10 rokov. Inšpekcia zatiaľ koná iba vo veci, žiadnu konkrétnu osobu ešte neobvinila.

Na policajnom oddelení na Pribinovej ulici už raz bol fyzicky napadnutý predvedený vtedy 23-ročný Jakub. Stalo sa to v júni v roku 2020. Obvineniu ešte stále čelí aktívny policajt Vladimír U.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre