Protestujúci blokovali pokladne supermarketu. Polícia musela zasahovať v piešťanskom Lidli

1626

Internet nedávno obletelo video zo supermarketu Lidl v Prievidzi. Ľudia, odmietajúci protipandemické opatrenia a vakcínu, prišli vo veľkom do supermarketu. V supermarkete musela zasahovať aj polícia, ľudia si odmietali dať rúška a keď ich odmietli policajti pustiť ďalej, začali konzumovať potraviny zo svojich nákupných košíkov. Podobná situácia sa zopakovala aj vo štvrtok, 4. novembra, v piešťanskom Lidli.

Zdroj: Youtube

Piešťany sú aktuálne v 2. stupni ohrozenia, v takzvanej bordovej fáze, kde sú potrebné respirátory. Ľudia, odmietajúci opatrenia, sa vybrali do supermarketu bez respirátorov. Zamestnanci odmietli týchto ľudí obslúžiť a na miesto privolali políciu, ktorá vyzvala všetkých, aby si prekryli horné dýchacie cesty. Nakupujúci žiadali, aby im policajti povedali, na základe akého zákona a samozrejme odmietali to urobiť.

„Dopúšťate sa priestupku,“ vysvetlil policajt ľuďom, že ak si neprekryjú horné dýchacie cesty, budú nahlásení na Úrade verejného zdravotníctva. Napriek tejto výzve to ľudia odmietli urobiť, a preto si polícia začala pýtať občianske preukazy, ktoré im samozrejme odmietali nakupujúci odovzdať. Policajti boli nútení im ich nasilu vziať z rúk, na čo ľudia reagovali, že týmto porušujú zákon. Mnohí ľudia sa začali správať agresívne, a preto ich polícia musela rázne spacifikovať.

Zdroj: Youtube

Viacero osôb skončilo po ráznom zakročení polície na zemi. Muž, ktorý situáciu natáčal sa spýtal policajtov, prečo tak tvrdo zakročili. Muži zákona takto reagovali až po útoku na verejného činiteľa, ktorého sa nakupujúci dopustili. Dôkazom je video, na ktorom je vidieť krvácajúceho policajta.

ZDROJ

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre