Tajomstvo Poľských pyramíd: Vedci objavili staršie pyramídy ako sú v Egypte!

316

Pred niekoľkými rokmi sa v oblasti okolo dediny Łęki Małe v Poľsku začali objavovať správy o existencii tzv. poľských pyramíd. Ide o mohyly datované do obdobia staré približne 3 800 rokov, ktoré svojou mystikou a históriou priťahujú pozornosť odborníkov aj laikov.

Objav starodávnych hrobiek

Prvá významná zmienka o týchto hrobkách pochádza z článku Michala Matysa z roku 2013. Vďaka nemu sa oblasť stala známou medzi nadšencami histórie. Archeologické výskumy odhalili, že mohyly obsahujú pozostatky ľudí s vysokým spoločenským postavením, dokladané bronzovými a zlatými ozdobami, nádobami a zbraňami.

Zdroj: YouTube

Unikátnosť poľských pyramíd

Poľské pyramidy sa odlišujú od iných európskych megalitických stavieb svojím starobylým pôvodom, ktorý je dokonca starší ako Stonehenge či egyptské pyramídy. Boli postavené kmeňmi pastierov a farmárov, ktorí v tejto oblasti žili pred viac ako 5500 rokmi.

Účel a význam

Predpokladá sa, že stavby mali náboženský význam a slúžili ako posledný odpočinok pre náčelníkov, kniežatá či šamanov. Ich rozsiahle rozmery a použitie obrovských kamenných blokov svedčia o vysokom stupni organizácie a spoločenských štruktúr vtedajších obyvateľov.

Zdroj: YouTube

Záhady a legendy

Okolo týchto hrobiek kolujú aj rôzne legendy, ktoré hovoria o nešťastných duchoch strážiacich miesto. Mohylové pohrebisko vo Wietrzychowiciach je považované za archeologickú senzáciu, hoci objavy v tejto oblasti prebiehajú už od 30. rokov 20. storočia.

Zdroj

Tomáš Hanták
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre