Ponorka, ktorá viezla turistov k vraku Titanicu, sa stratila. Aktuálne prebieha pátranie

3174

V Atlantickom oceáne zmizla ponorka, ktorá viezla piatich turistov k vraku Titanicu. Informáciu potvrdila Bostonská pobrežná stráž. Na mieste zmiznutia, kde bola ponorka naposledy spozorovaná, prebieha už od pondelkového rána pátranie. 

Zdroj: Youtube

Ponorku prevádzkuje spoločnosť OceanGate Expeditions. Tá ponúka exkurzie k potopenému Titanicu, ktorý sa nachádza približne 600 kilometrov od pobrežia Newfoundlandu, v hĺbke necelé 4 kilometre.

Na palube ponorky sa podľa dostupných informácií nachádza aj 59-ročný Hamish Harding, ktorý je britským miliardárom a prieskumníkom. V ponorke sa okrem neho nachádzajú ďalší štyria ľudia – dvaja hostia, kapitán a odborník na Titanic. 

K celej situácii sa vyjadril aj sprostredkovateľ exkurzie. Jeho cieľom je priviesť celú posádku bezpečne domov. Pátranie naďalej prebieha, zapojili sa do neho aj vládne agentúry a ďalšie spoločnosti.

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre