Ponúkame vám niekoľko skvelých rád, ako si čo najlepšie a najefektívnejšie zbaliť svoj kufor

1583

Balenie je niečo, čo neobľubuje veľa ľudí. Pred dovolenkou, výletom či obyčajným strávením pár dní u babičky, vždy si chcete vziať so sebou potrebné veci. Tam ale nastáva otázka ako sa zbaliť čo najlepšie, aby sa vám do kufra vošlo všetko a aby sa na nič nezabudlo. Častokrát je najdôležitejší faktor „(ne)dostatku miesta“.

My vám však teraz ponúkame zopár veľmi užitočných rád.

Neskladajte svoje oblečenie – zrolujte ho!

Skvelý spôsob, ako ušetriť miesto v kufri a ubezpečiť sa, že vaše šaty nebudú pokrčené, je zrolovať ich namiesto skladania. Týmto spôsobom môže dokonca aj menší kufor ľahko pojať naozaj veľmi veľa oblečenia.

Používajte vákuové vrecká

Sú neoceniteľné najmä na balenie objemných predmetov akými sú bundy, detské oblečenie, plyšové hračky či posteľná bielizeň. Takýto spôsob balenia vám ušetrí množstvo užitočného miesta.

Baľte podľa „pyramídovej zásady“

Najprv si zbaľte topánky, ktoré usporiadajte pozdĺž stien kufra. Potom zbaľte veľké oblečenie, ako sú nohavice. Neupevňujte ich, nechajte ich rozprestreté na spodku kufra, tieto šaty vám poslúžia ako obal pre zvyšok veci. Teraz si zbaľte šaty ako tričká a tielka, ktoré vytvoria strednú vrstvu pyramídy. Potom ľahšie/ľahko pokrčiteľné predmety. A nakoniec zbaľte veci ako kozmetiku, doplnky, dokumenty a malé krehké predmety.

Dáždnik nie

Dáždnik nechajte doma! Namiesto toho si pribaľte pršiplášť, pretože ten vám zaberie oveľa menej miesta v kufri. V skutočnosti vám odporúčame kúpiť si niekoľko jednorázových pršiplášťov ešte pred odchodom na dovolenku, aby ste mali dostatočnú ochranu pred nepriaznivým počasím. A ak ho už potrebovať nebudete, jednoducho ho vyhodíte.

Nakupujte „cestovnú“ kozmetiku

Veľa ľudí, najmä žien, cíti potrebu zbaliť čo najviac veci, najmä čo sa týka kozmetiky. Mali by ste však múdre odolať tejto potrebe v prospech užitočnejších vecí. Skúste to skrátka urobiť tak, že si kúpite kozmetiku cestovných veľkostí.

Malé veci zabaľte správne

Pokiaľ ide o balenie malých predmetov, ako sú pamäťové karty, vreckové knižky, sponky do vlasov, pančuchy, ponožky, slnečné okuliare či okuliare na čítanie, vložte ich do zabalenej obuvi, kozmetických krabíc, priečinkov na dokumenty či vreciek na kufri. Pokiaľ ide o šperky, môžete ich uložiť do krabičky. Ušetríte tým veľa miesta.

Používajte vešiaky

Pri preprave hodnotných odevov (napríklad klasických košieľ, pracovných oblekov, smokingov či koktailových šiat) existuje tiež ten správny postup, ako ich zbaliť. Ak chcete zaistiť, aby sa tieto položky dostali do dovolenkového cieľa v nositeľnom stave, vložte ich do vákuových obalov spolu s vešiakmi. Týmto spôsobom môžete ľahko využiť nástenné háčiky, ktoré sú k dispozícii vo vnútorných priestoroch vlaku i v lietadlách a jednoducho ich tam zavesíte.

Neberte viac liekov, ako je potrebné

Nemá zmysel snažiť sa zmestiť celý obsah vašej lekárničky do kufra. Vyberte iba tie najdôležitejšie, resp. nevyhnutné lieky.

Nenechávajte prázdne priestory

Pri balení kufrov sa možno rozhodnete nechať nejaký ten priestor pre suveníry, ktoré si chcete nakúpiť počas svojej dovolenky. Takéto rozhodnutie by ale mohlo spôsobiť problémy so zabaleným oblečením. Aby ste tomu zabránili, mali by ste prázdne priestory vyplniť malými odevmi alebo kusmi baliaceho papiera.

Berte iba to, čo je skutočne užitočné

Veci ako puzdrá na notebooky a fotoaparáty, sušiče vlasov či cestovné príručky by mali zostať doma. Zabaľte svoju elektroniku do mäkkého zábalu, alebo jednoducho mikiny, čo im poskytne primeranú ochranu počas cesty. Papierové cestovné príručky sa dajú ľahko nahradiť aplikáciami, ktoré obsahujú vaše smartfóny. To isté platí pre plážové papuče, potápačské okuliare, krémy na opaľovanie, hračky pre deti a slamené klobúky – všetky tieto položky si môžete kúpiť v cieľovej destinácii.

Aj tento obrázok vám veľa napovie:

 

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre