Portugalskou dedinou sa lialo červené víno. Situáciu spôsobilo prasknutie obrovských sudov

391

Ulice malebnej portugalskej dediny São Lourenço do Bairro zaplavilo červené víno. Nazmar vyšlo viac ako dva milióny litrov vína. Situáciu spôsobilo prasknutie obrovských sudov v liehovare, ktorý sa preslávil aj vďaka jeho 110-ročnej histórii.

Víno, ktoré sa lialo ulicami by stačilo na zaplnenie troch miliónov fliaš. Rozlialo sa po viacerých uliciach a najhoršie dopadlo blízke pole. Úroda z tohto miesta bola však rýchlo prevezená, vysušená a podarilo sa ju zachrániť.

S pomocou hasičov sa podarilo zabrániť ekologickej katastrofe. Alkohol sa našťastie nedostal do rieky a hasičom sa ho podarilo previesť do čističky odpadových vôd.

Viacerým obyvateľom obce zaplavilo ich pozemky a pivnice. Spoločnosť Destilaria Levira sa obyvateľom ospravedlnila a oznámila, že preberá plnú zodpovednosť za odstránenie škôd.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre