Prepojenie jedla a slávy: Posledné jedlá slávnych osobností

374

Keď odíde nejaká celebrita, máme pocit, že sme stratili niekoho, koho sme dobre poznali. Hudobníci spievajú piesne, ktoré počúvame, historické osobnosti boli predstavované na filmovom plátne a v tlači a herci nám znovu a znovu ukazujú, aký rozsah prinášajú do rôznych úloh. Poznanie posledných okamihov života týchto osôb pridáva ďalšiu vrstvu intimity k tomu, čo pociťujeme ako zvláštne spojenie, ktoré s nimi máme. Posledné jedlá týchto slávnych hercov odrážajú ich okolnosti, náklonnosť a niektoré momenty, ktoré predchádzali ich prekvapivému alebo záhadnému koncu. Podrobnosti môžu byť tragické, láskavé alebo oboje, ale všetky ponúkajú jedinečný pohľad na to, aký bol život hviezd pred ich smrťou.

Brittany Murphy (32 rokov) – Rezance a čaj

V dňoch, ktoré predchádzali jej úmrtiu 20. decembra 2009, bola herečka Brittany Murphyová chorá. Ona aj jej manžel Simon Monjack ochoreli po výlete do Portorika. Podľa správy koronera Murphyovej smrť súvisela so zápalom pľúc, anémiou a nebezpečnou zmesou liekov na predpis. Táto správa tiež odhalila jej posledné jedlo – Murphyová skonzumovala rezance, zvyšky thajského jedla, Gatorade, vodu a čaj s citrónom.

Autor fotografie je M. W

Marilyn Monroe (36 rokov) – Gazpacho a kuracie mäso

V roku 1952 poskytla Marilyn Monroe rozhovor, v ktorom podrobne opísala, čo zvyčajne zje za deň. Na raňajky si šľahala mlieko a vajcia, obed nejedla a jej štandardná večera obsahovala pečené mäso a surovú mrkvu. To nie je to, čo Monroe údajne jedla v hodinách pred svojou smrťou, na základe viacerých verzií jej poslednej noci. Hoci teórií o tom, čo sa jej stalo, je veľa, jedna línia názorov tvrdí, že sa 4. augusta 1962 stretla alebo sa mala stretnúť s Bobbym Kennedym. V očakávaní tohto stretnutia si Monroe údajne objednala jedlo v miestnej mexickej reštauráciigazpacho, kuracie mäso, taco dip a mäsové guľky.

Autor fotografie je Sara Dubler

James Dean (24 rokov) – Mlieko a jablkový koláč

James Dean šoféroval 30. septembra 1955 svoj kabriolet Porsche Spyder, keď mu cestu skrížilo iné vozidlo. Zrazil sa so sedanom Donalda Turnupseeda a utrpel smrteľné zranenia. V deň Deanovej smrti sa údajne zastavil v kaviarni Tip’s Coffee Shop v Castaic Junction pri Los Angeles a k mlieku si dal jablkový koláč. Možno to bolo jeho posledné jedlo, ale čakala ho ešte jedna zastávka. Krátko pred haváriou, ktorá ho pripravila o život, Dean navštívil čerpaciu stanicu v Blackwells Corner v kalifornskom okrese Kern. Keďže v oblasti Los Angeles bolo viacero reštaurácií s názvom Tip’s, spoľahlivé dôkazy o Deanovom poslednom jedle zostávajú neoverené. Jablkový koláč a jeho asociácie s Amerikou sa mohli stať symbolickými zástupnými znakmi pre mladých mužov, ktorých Dean začal reprezentovať.

Autor fotografie je Kavya P K

Elvis Presley (42 rokov) – Zmrzlina a sušienky

Večer pred svojou smrťou strávil Elvis Presleyčas so svojou malou dcérou Lisou Marie a snúbenicou Ginger Aldenovou. Po tom, ako sa s Aldenovou vrátili do Gracelandu po nočnej návšteve zubára, Presley údajne zjedol štyri kopčeky zmrzliny a šesť sušienok, ktoré pripravila jeho kuchárka Pauline Nicholsonová. Po jedle si zahral raketbal na gracelandskom ihrisku. Potom odišiel do svojej spálne, ale nemohol spať. Povedal Aldenovej, že ide do kúpeľne. Keď Aldenová neskôr vstala a hľadala Presleyho, našla ho v kúpeľni v bezvedomí a zavolala pomoc. V nemocnici ho popoludní 16. augusta 1977 vyhlásili za mŕtveho. Neskoršia toxikologická správa zistila v jeho tele množstvo drog – Dilaudid, Percodan, Demerol, Quaaludes a kodeín.

Autor fotografie je Leighann Blackwood

Frank Sinatra (82 rokov) – Sendvič s grilovaným syrom

Na sklonku života bol každodenný život Franka Sinatru pomerne rutinný. Spevák a herec vstal z postele v skorých popoludňajších hodinách, naraňajkoval sa a potom trávil čas pri svojom bazéne. Keď sa blížil obed, často si objednal svoj obľúbený sendvič s grilovaným syrom. Dňa 14. mája 1998 Sinatra vykonával mnohé z týchto činností, hoci ho jeho manželka Barbara musela povzbudiť, aby sa na obed vybral von. Objednal si sendvič s grilovaným syrom a časť z neho zjedol, kým sa vrátil do svojej spálne. Štrnásteho večer Sinatra, ktorý sa už niekoľko rokov potýkal s kardiovaskulárnymi problémami, podľahol infarktu v Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles.

Autor fotografie je Elena Leya

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre