Potýčka s policajtami v piešťanskom Lidli skončila pre jedného z obvinených väzbou. Ďalší dvaja budú stíhaní na slobode

182

Trojica protestujúcich z minulotýždňovej aféry v piešťanskom Lidli čelí obvineniam z výtržníctva a útoku na verejného činiteľa. Potýčka s policajtami skončila pre jedného z obvinených väzbou.

Okresný súd v Piešťanoch poslal do väzby iba jedného z nich kvôli obave, že by mohol obvinený pokračovať v trestnej činnosti. Mužovi z Nitrianskeho kraja hrozí jeden rok, v najhoršom prípade až 5 rokov za mrežami. Ďalší dvaja obvinení budú stíhaní na slobode.

Zdroj: Youtube

Minister obrany, Jaroslav Naď, v relácii Na telo prezradil, že dvaja z obvinených mužov sú bývalí profesionálni vojaci. „Vycvičení ľudia, ktorí odišli z ozbrojených síl v rámci očisťovania služby, dnes úplne zámerne chodia z jedného obchodu do druhého na celom Slovensku a provokujú,“ vyjadril sa k situácii minister.

Skupina ľudí nedodržiavajúcich protipandemické opatrenia sa sústreďuje čoraz viac v obchodoch a snaží sa nakupovať bez prekrytia dýchacích ciest. Na sociálnych sieťach dokonca avizovali tieto skupiny odplatu za trojicu obvinených mužov. Do supermarketu v Piešťanoch prišla vo včerajších popoludňajších hodinách nakoniec len malá štvorčlenná skupina, ktorá si odmietala dať rúška. K žiadnym výtržnostiam ani útokom tentokrát neprišlo a situácia s policajtami sa vyriešila v pokoji.

Zdroj: Youtube

V súvislosti s týmto incidentom rieši polícia aj vyhrážanie na sociálnych sieťach. „Vo veci vedieme vyšetrovanie pre trestné činy útoku na verejného činiteľa a podnecovania. Za vyhrážanie sa verejnému činiteľovi hrozí páchateľovi v zmysle zákona strata slobody až na tri roky. V prípade podnecovania na trestný čin si páchateľ môže odsedieť až dva roky,“ vyjadrila sa hovorkyňa.

ZDROJ

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre