Povinnosť, ktorú má každý horolezec, ktorý sa snaží zdolať Mount Everest

163

Mount Everest, najvyššia hora sveta, je aktuálne preplnená odpadkami Nepálska vláda preto vyžaduje, aby každý horolezec priniesol dolu aspoň 8 kg odpadu. Táto opatrenie sa snaží riešiť problém s množstvom odpadu na tejto populárnej horskej ceste.

Mount Everest, s výškou 8 848 metrov, je každoročne navštívený stovkami horolezcov. No vďaka tejto popularite sa stal miestom pre obrovské množstvo odpadu, vrátane starých stanov, batohov, horolezeckého vybavenia a ľuďmi vytvoreného odpadu.

Nepálska vláda preto v roku 2014 prijala pravidlo, že každý horolezec musí priniesť dolu aspoň 8 kg odpadu. Toto je však len jeden z krokov na zlepšenie situácie. Ochrancovia životného prostredia tvrdia, že je potrebné viac v oblasti výchovy a osvety, aby sa zmenil postoj horolezcov k odpadu a aby Everest ostal čistý pre budúce generácie.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre