Pôvod svetoznámeho loga Ferrari

1499
Ferrari fotografia
Foto od Dave Hamster

Tento svetoznámy symbol tímu a značky áut Ferrari, čierny žrebec na žltom štíte, obvykle s iniciálmi S F (pre Scuderia Ferrari) a troma pásikmi talianskej národnej vlajky – zelená, biela a červená navrchu, pozná snáď každý. Ako a kde k tomuto motívu ale prišli?

17. júna 1923 vyhral Enzo Ferrari preteky na trati Savio v Ravenna, kde stretol grófku Paolinu, matku grófa Francesco Baracca, národného hrdinu talianska, pilota z prvej svetovej vojny, ktorý si zvykol na bok svojich lietadiel maľovať žrebca. Grófka požiadala Enza, aby si tento zvyk osvojil aj on, že vraj mu prinesie šťastie v pretekoch. Francesco si maľoval koňa červenou, no Enzo sa na znak smútku rozhodol namaľovať koňa čiernou, ako pamiatku na zosnulého pilota a primaľoval mu žlté pozadie, keďže toto bola farba jeho domovského mesta Modena.

Ferrari používalo žrebca ako oficiálny znak od roku 1929. Od roku 1932 sa používal tento znak aj na autách Alfa Romeo, ktoré pretekali pod záštitou tímu Scuderia Ferrari.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre