Poznáte grécky ostrovček Elafonisi? Ak nie, mali by ste to napraviť, je to totiž hotový klenot!

1144

Elafonisi je mini ostrovček nachádzajúci sa pri Kréte. Je výnimočný pre svoju krásu a nádhernú pláž s rovnakým názvom, ktorá ponúka extrémne čisté vody a ružovkastú pláž. Ak sa tam raz vydáte, zrejme sa budete cítiť ako v raji. Je to špeciálne miesto.

Foto od flickr

Kde sa nachádza?

Ostrovček nájdete neďaleko juhozápadného výbežku Kréty. Celá táto oblasť sa nazýva aj Karibik Európy a niet divu prečo.

Čím je pláž výnimočná?

Pre túto pláž je charakteristický zlatistý piesok s naozaj výnimočnými ružovkastými odtieňmi a nádhernými tyrkysovými lagúnami s priezračným morom. Také čisté prostredie, ako nájdete tam, nie je až také bežné. More je extrémne čisté, plytké a nebudete mať problém vidieť morských živočíchov na jeho dne. Toto miesto je skrátka dokonalé pre celé rodiny.

Foto od flickr

A čo tam ešte nájdete?

Elafonisi je jednou z najkrajších častí celej Kréty a s tak rozmanitou i nádherne malebnou okolitou krajinou vás dozaista dostane. Na vzdialenej strane ostrovčeka nájdete malý kostol a starý maják, ktorý dopĺňa tradičnosť a nedotknutú atmosféru. Niet divu, že táto pláž je považovaná za jedne z najkrajších v Európe. Okrem iného sú v ponuke aj malebné palmové háje a budete mať okúzľujúci výhľad na horský masív. Nebudete mať problém ani s bezpečnosťou, keďže je tam niekoľko plavčíkov. Dokonca tam nájdete bar či štýlové taverny.

Foto od pixabay

Dostanete sa tam ľahko:

Z mesta Chania pravidelne jazdia na toto miesto autobusy. Ďalšia možnosť je, že absolvujete celodenný výlet loďou z neďalekého Paleochora. Ak sa vám ani jedna z možností nepozdáva, tak si jednoducho prenajmete auto a vyrazíte si tam s týmto dopravným prostriedkom. Nech si vyberiete akýkoľvek spôsob dopravy, bude to veľmi zaujímavá cesta.

Zdroj: vintagetravel.co, dromedar, completely-crete.com

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre