Pozrite sa akú jedinečnú repliku legendárneho karavánu od Volkswagenu postavili z LEGA!

538

Legendárne LEGO je tu s nami už niekoľko desiatky rokov a vyrastali i vyrastajú s ním celé generácie. Je to jednoducho legendárna hračka, s ktorou sa dokázal hocikto hrať aj celý deň. Každý zrejme mal svoje obľúbené stavby, no stavitelia sa opäť rozhodli posunúť túto stavebnicu na vyššiu úroveň.

Staviteľ Rene Hoffmeister, ktorý je jedným z iba 12 certifikovaných LEGO staviteľov na celom svete postavil repliku legendárneho karavanu od Volkswagenu. Táto úžasná tvorba bola postavená s použitím 400 000 Lego tehál a váži 700 kilogramov. Hoffmeister a jeho kolega Pascal Lenhard strávili tvorbou karavánu šesť týždňov až ho napokon predstavili na nemeckom veľtrhu v Mníchove.

Detailné zábery karavánu ukazujú výnimočnú prácu s každým jedným kúskom. Vo vnútri si dokonca dali záležať aj na takých maličkostiach, akými sú zubná kefka a pasta či obrázky visiace na stenách karavanu. Jeho rozmery sú také, aké v prípade reálneho karavánu a zároveň ide o najväčší karaván postavený z lega.

Podobný obrovský projekt už raz bol realizovaný. Vtedy išlo o stavbu repliky auta Bugatti Chiron, ktoré bolo navyše pojazdné. Článok nájdete na tomto odkaze. Zdá sa, že LEGO má vo svojom tíme veľmi šikovných ľudí a neprestáva udivovať.

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Kaya
13. mája 2019 23:55

WOW! Tu sa ukazuje, že Lego nie je hra. Je to umenie života.