Pozrite si ako sa trendy krásy za posledných 100 rokov menili

36498

Spoločnosť Transform Hospital Group sa zaoberala vývojom trendov krásy v priebehu minulého storočia a tiež sa zamerali na vplyv, ktorý mali globálne udalosti, celebrity i sociálne média na túto oblasť. K spolupráci privolali umelca Jana Koudeloa, ktorý vizualizoval to, na čom spoločnosť pracovala.

Tieto trendy krásy následne Jan znázornil pre každé desaťročie, a to od roku 1920 až po 2020. Spoločnosť povedala čo ich inšpirovalo k tomuto projektu: „Videli sme, že pandémia má veľký vplyv na kozmetické trendy a došlo k výraznému posunu v starostlivosti o pleť. Prinútilo nás to pozrieť sa na to, ako sa trendy vyvíjali v priebehu rokov a čo ich ovplyvňovalo“.

A ako sa to v priebehu rokov postupne menilo si môžete pozrieť prostredníctvom nasledujúcich fotografií.

20. roky minulého storočia

30. roky minulého storočia

40. roky minulého storočia

50. roky minulého storočia

60. roky minulého storočia

70. roky minulého storočia

80. roky minulého storočia

90. roky minulého storočia

Prvé desaťročie 21. storočia

2010-2019

2020-

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre