Pozrite si ako to vyzerá, keď sa stretne najvyšší muž sveta s najnižšou ženou sveta

766

Hoci to môže znieť ako vymyslený príbeh, no je to skutočne pravda. Minulý týždeň sa najvyšší muž na svete stretol s najmenšou ženou na svete, a to pri krásnych Egyptských pyramidách.

Sultán Kösen je 35-ročný Turek, ktorý v súčasnosti drží Guinnessov svetový rekord vo výške – meria až neuveriteľných 251 cm.
Jyoti Amge je 24-ročná indická žena, ktorá je tiež zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov, ale kvôli opačnému fenoménu. Amge meria iba 64 cm, a tak je najmenšou ženou na svete.

Kösen je prvým človekom, ktorý meria viac ako 240 cm v poslednom desaťročí. Patrí iba medzi desiatku ľudí, ktorí dokázali prelomiť túto výšku, a to v celej histórii. Tento „obor“ dorástol na takúto výšku kvôli diagnóze nazývanej „hypofýza gigantizmu“, ktorá je spôsobená nadmernou produkciou rastových hormónov.

Napriek tomu, že nebol schopný dokončiť školu kvôli svojej výške, Kurdský muž pracoval ako farmár a podporoval tak svoju rodinu ešte pred tým, ako dosiahol úspech a uplatnil sa ako herec v niekoľkých hollywoodskych filmoch.

Na druhej strane výška Amge je spôsobená tzv. nanizmom nazývaným achondroplasia. Vo veku 18 rokov už bola vyhlásená za najmenšiu ženu na svete, a to ešte v roku 2011. Odvtedy sa stala herečkou a účinkuje v televíznej show „American Horror Story“.

Je to neuveriteľné, ale najmenšia žena na svete siaha najvyššiemu mužovi na svete iba niečo vyše jeho kolien.

Na záver ešte krátke video:

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre