Pozrite si recept tohto 105 ročného muža na dlhovekosť

858

Doktori nás v dnešnej dobe nabádajú, aby sme jedli veľa zeleniny a ovocia ak chcem byť zdravý a žiť čo najdlhšie. No toto nemusí byť vôbec pravdou. Každý z nás je iný a má iné predpoklady a predispozície. Nie každý môže žiť rovnako dlho. Tento príbeh je toho dôkazom.

Tento chlapík Jack Reynolds dosiahol už krásnych 105 rokov. A jeho recept na dlhovekosť? Každý deň pije whiskey.

whiskey fotografia
Foto od dominicotine

Reynolds pije whisky niekoľkokrát denne a považuje to za zvyk, ktorému vďačí za dlhý a zdravý život. „Každé ráno si naleje whisky do svojho čaju a dva poháriky škótskej whiskey – Grouse do pohára s limonádou v noci,“ povedala Reynoldsova najmladšia dcéra Jayne Goodwinová pre noviny Metro vo Veľkej Britanii.

Whiskey je súčasťou jeho života a považuje ju za svoj liek. „Ak je nám zima alebo čokoľvek iné, on nám okamžite dáva whisky, ktorú považuje za svoj liek a nepovažujeme to za zlé,“ dodala Goodwin.

Existuje nejaká zásluha na požívanie tohto nápoja? Lekári v minulosti predpisovali alkohol, vrátane whisky, ako vhodný na liečenie chorôb od depresií až po prevenciu pred rakovinou, ako uviedol časopis Smithsonian. Hoci, ako sa predpokladá, mnohí lekári to všetko urobili len kvôli peniazom.

Veľmi stará štúdia, ktorú BBC uviedla v roku 1998 ukázala, že whisky môže mať priaznivé účinky pre srdce. Výskumníci zistili, že whisky a červené víno môžu pomôcť predchádzať koronárnym ochoreniam srdca posilnením antioxidantov vo vašom tele. Štúdiu vykonal výskumný inštitút Rowett – škótska inštitúcia, ktorá sa zaoberá výskumom v oblasti výživy (hoci práca bola sponzorovaná Výskumným ústavom Scotch Whisky).

Zdá sa, že samotné slovo whiskey naznačuje vlastnosti predĺžujúce život. Podľa Merriama Webstera sa slovo odvodzuje od škótskej gaelskej uisge beatha, čo v skutočnosti znamená voda života.

No lekári v súčasnej dobe nepodporujú pitie alkoholu a skôr ho zakazujú. Ako tvrdí Americká spoločnosť pre klinickú onkológiu – pitie alkoholu zvyšuje riziko rakoviny. Minulý rok organizácia vydala vyhlásenie, v ktorom upozorňuje, že neexistuje žiadna bezpečná úroveň konzumácie alkoholu.

Ale Reynolds s tým určite nesúhlasí. Veď sám je toho dôkazom, že nie vždy je všetko stopercentné. Podľa novín Metro je najstarším človekom, ktorý splnil známu výzvu s názvom „ice bucket challenge“ a je tiež zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov ako najstarší vodič horskej dráhy.

Photo by youtube

Môžete si pozrieť rozhovor s týmto chlapíkom, ktorý je stále plný života a ani zďaleka nevyzerá na svoj vek.

Tak čo, uvažujete nad tým, že sa vydáte podobnou cestou ako Jack a zvážite konzumáciu tohto alkoholického nápoja?

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre