Pre peniaze: 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov!

366

Aj najlepší herci niekedy natočia film, ktorý nespĺňa ich tradičné štandardy. Či už, čo sa týka samotného spracovania, prijatia divákmi alebo iných aspektov. V dnešnom prehľade nájdete 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov. Nechýbajú mená ako Harrison Ford, Leonardo Di Caprio, Tom Hanks, či Viola Davis.

Cate Blanchett – Don’t Look Up

Tento zoznam 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov začíname Austrálčankou Cate Blanchett. Vo filme Don’t Look Up sa Blanchett predstavila ako Brie Evantee, moderátorka rannej talkshow. Podľa viacerých názorov bola táto rola pre ňu jednoducho príliš slabá na to, aká je dobrá herečka.

Zdroj Gage Skidmore

Harrison Ford – Enderova hra (Ender’s Game)

Tento americký akčný sci-fi film z roku 2013 sa natáčal s veľkými očakávaniami, čo sa však nepodarilo úplne podľa predstáv. Harrison Ford tu taktiež zaostal za očakávaním. Niektoré zahraničné recenzie dokonca uvádzajú, že hral akoby sa vôbec nesnažil.

Zdroj Gage Skidmore

John Malkovich – Eragon

Eragon je dobrodružný, fantasy a rodinný film z roku 2006. Snímka však skončila veľkým sklamaním a kritiku si vyslúžil aj inak oceňovaný John Malkovich. Niektorí diváci jeho výkon označili za zmätený až mätúci, iní uviedli, že jeho postave chýbalo presvedčenie.

Zdroj che (Please credit as ‚Petr Novák, Wikipedia‘ in case you use this outside Wikimedia projects.)

Jodie Foster – Elysium

Prvá herečka v tomto zozname 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov. Film Elysium rozpráva príbeh o Zemi v roku 2154, kde chudobní stále žijú na planéte a bohatí žijú vo futuristickom svete v oblakoch. Jodie Foster tu hrala hlavnú záporáčku, ale rola jej očividne vôbec nesadla a nedokázala sa do nej naplno vžiť.

Zdroj Franz Richter (User:FRZ)

Leonardo DiCaprio – Najmocnejší muž FBI (J. Edgar )

Leonardo DiCaprio je bravúrny herec, možno najlepší v rámci svojej generácie. Výnimkou je azda iba snímka J. Edgar, u nás Najmocnejší muž FBI. Hoci samotný film ani Leov výkon neboli vyslovene zlé, viacerí diváci od toho čakali skrátka trošku viac. Možno v tom zohralo rolu aj obrovské množstvo make-upu, ktoré musel mať počas nakrúcania na sebe.

Leonardo DiCaprio to play gay J. Edgar Hoover in new film
byu/york100 inlgbt

Marion Cotillard – Návrat Temného rytiera (The Dark Knight Rises)

Návrat Temného rytiera je americko-britský film z roku 2012, ktorý režíroval Christopher Nolan. Marion Cotillard tu nepodala taký dobrý výkon, aký u nej býva zvykom. Tento názor zdieľa aj samotná herečka, ktorá v jednom z interview o tejto úlohe povedala: „Niekedy sa vyskytnú zlyhania.“

Zdroj Ninha Morandini

Naomi Watts – Diana

Medzi 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov radíme aj učinkovanie Naomi Watts v životopisnom filme z roku 2013 s názvom Diana. Stvárnila tu práve niekdajšiu princeznú. Tento výkon jej však vyniesol nomináciu na Zlatú malinu pre najhoršiu herečku. Už vtedy sa v médiách písalo, že na vine nebola len ona, ale aj zlý scenár.

Zdroj Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Russell Crowe – Thor: Láska a hrom (Thor: Love and Thunder)

Thor: Láska a hrom je akčný, dobrodružný a fantasy film z roku 2022. Žiaľ, diváci ani kritici neocenili scenár a rovnako tak ani výkony hlavných postáv v podaní Chrisa Hemswortha, či Natalie Portman. Rovnako tak sklamal aj výkon, ktorý podal Russell Crowe. Úloha mu jednoznačne nesadla.

Zdroj Eva Rinaldi Celebrity Photographer

Tom Hanks – Elvis

Pokračujeme ďaľším filmom z roku 2022, tentokrát životopisnou hudobnou drámou Elvis. Tom Hanks tu hral Presleyho manažéra Toma Parkera. Recenzie označili jeho výkon za menej než pôsobivý. Ešte horšie bolo, že zaň dostal dve ceny Zlatá malina.

Zdroj Dick Thomas Johnson

Viola Davis – The First Lady

Dnešný rebríček 10 hrozných úloh v podaní skvelých hercov uzatvára tretí počin z roku 2022 za sebou. V tomto prípade ide o seriál The First Lady, kde si hlavnú úlohu zahrala Viola Davis. Už samotný scenár vyvolal zmiešané pocity v divákoch aj kritikoch. Spomenutá Davis síce nepodala vyslovene zlý výkon, ale tiež čelila kritke za výrazy tváre a celkové stvárnenie Michelle Obamovej.

Zdroj Gage Skidmore

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre