Prečítajte si zaujímavosti, ktoré o vás prezradí vaša krvná skupina

6545

Vedeli ste, že aj krvná skupina odhaľuje množstvo zaujímavosti zo života každého z nás? A takisto má určitý vplyv aj na vaše správanie alebo prezrádza aj to, na aké choroby ste náchylnejší a aké potraviny sú pre vás vhodné. Prečítajte si nasledujúce náučné fakty o krvných skupinách, ktoré sú veľmi zaujímavé.

blood fotografia
Photo by Parker_West

Fakt č. 1: Ak máte skupinu krvi typu A, je väčšia pravdepodobnosť, že máte vyššiu hladinu hormónu kortizolu. Kortizol je hormón, ktorý vaše telo uvoľňuje, aby vám pomohlo vysporiadať sa so stresom.

Fakt č. 2: Komáre milujú ľudí s krvnou skupinou typu O. Ak máte tento typ krvi, existuje dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že ich pritiahnete. A naopak, skupina A je pre komárov najmenej príťažlivá.

Mosquitoes fotografia
Foto od mehedixbcc

Fakt č. 3: Štúdia University Vermont zahŕňajúca 30 000 ľudí odhalila, že krvné skupiny typu AB majú 82% pravdepodobnosť vývinu pamäťových problémov, ktoré vedú k demencii.

Fakt č. 4: Tí, ktorí majú krvnú skupinu typu A, sú podľa štúdii náchylnejší k alkoholizmu.

alcoholism fotografia
Foto od Charlie Gaddy

Fakt č. 5: Krvné skupiny typu B obsahujú 50 000-krát viac kmeňov priateľských baktérií, ako A alebo O.

Fakt č. 6: Dr Peter J. D’Adamo vytvoril diétu založenú na type krvi. Napríklad osoby s krvnou skupinou O by mali jesť chudé mäso a morské plody a vyhnúť sa mlieku a lepku. Tento druh stravovania je však mnohými odborníkmi spochybňovaný.

meat fotografia
Foto od Maria Eklind

Fakt č. 7: Ak máte O-, ste univerzálny darca, čo znamená, že vaša krv môže byť darovaná akémukoľvek inému krvnému typu.

Fakt č. 8: Ľudia s krvou typu B by sa mali sústrediť na konzumáciu listových plodov, zeleniny a ovocia, tiež by mali jesť hrozno a ananásy.

vegetables fotografia
Foto od cluttercup

Fakt č. 9: Ľudia s krvou typu A by sa mali sústrediť na konzumáciu ovocia, ako sú bobule, jablká a avokádo. Zelenina ako brokolica a mrkva, cestoviny a tiež chlieb by mali byť súčasťou stravy.

Fakt č. 10: Krvný typ môže ovplyvniť tehotenstvo. Ak je matka RH – a plod je RH +, väčšinou je to veľmi nebezpečné, pretože imunitný systém matky vytvorí protilátky proti RH +. Toto sa zisťuje pri tehotenstve a stanoví sa liečba, aby sa predišlo komplikáciám.

pregnant fotografia
Foto od emerille

Fakt č. 11: Ak máte AB-, je to najviac zriedkavý krvný typ a má ho iba 1% ľudí.

Fakt č. 12: Ľudia s O+ sú najviac žiadaní o darovanie krvi.

 

Fakt č. 13: Ľudia s krvnou skupinou typu A sú náchylnejší na kiahne a závažný typ malárie.

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.