Matthew Perry pred smrťou prezradil smutný dôvod, prečo nepozeral žiadnu časť Friends!

600

Minulý rok tragicky zomrel herec Matthew Perry, ktorý sa preslávil najmä ako Chandler Bing vo svetoznámom sitkome Priatelia. Ešte pred svojou smrťou však v rámci jedného rozhovoru prezradil smutný dôvod, prečo nepozeral žiadnu časť Friends.

Matthew Perry bol americko-kanadský herec. Narodil sa 19. augusta 1969 vo Williamstowne, Massachusetts, USA a zomrel ako 54-ročný 29. októbra 2023 v Los Angeles v štáte Kalifornia. S herectvom začínal pomerne skoro. Ešte ako tínedžer sa objavil v seriáloch ako Who’s the Boss? (1984), The Wrong Guy, Charles in Charge (obdiva 1985) alebo Second Chance (1987).

Zdroj Mystic Soul Fan Art

Svoj prvý film nakrútil v roku 1988 a bola to romantická dráma Jimmy Reardon, kde si hlavnú úlohu zahral River Phoenix. Svoju najväčšiu slávu však Matthew Perry zažil vďaka seriálu Priatelia, ktorý sa vysielal v rokoch 1994 – 2004 a má na konte desať sérií. Friends sa dodnes radia medzi najlepšie sitkomy všetkých čias.

Koncom roka 2022, teda zhruba rok pred Perryho smrťou, vyšla jeho kniha s názvom Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing (Priatelia, Milenci a Veľká hrozná vec). Su to memoáre známeho herca, v ktorých opisuje zákulisie z natáčania známeho seriálu, ale najmä svoj 10-ročný boj so závislosťou na alkohole a iných omamných látkach.

A práve táto niekdajšia závislosť bola dôvod, prečo Matthew Perry pred smrťou nepozeral žiadnu časť Priateľov. V rámci promo turné pre svoju knihu poskytoval viacero rozhovorov. V jednom z nich pre CBC vyhlásil: „Nesledoval som šou Friends, pretože by som mohol povedať: Pitie, opiáty, pitie, kokaín,“ povedal Perry.

„Mohol by som rozlíšiť sezónu po sezóne podľa toho, ako som vyzeral. Nemyslím si, že by to vedel niekto iný, ale ja určite áno. Preto to nechcem pozerať, pretože to som si všimol, keď som to sledoval.“

Zdroj Policy Exchange

Hviezda seriálu ale neskôr dodala, že je úžasné ako tento sitkom oslovil milióny ľudí a niekoľko generácií. Vyhlásil, že všetci, vrátane štábu a hercov, boli a sú veľmi milí ľudia. Ako sme už uviedli vyššie, rok po vydaní jeho knihy Matthew Perry tragicky zomrel. Ako herec má za sebou viacero skvelých úloh, ale pre mnohých z nás už zostane navždy Chandler Bing.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre