Prečo sa mláďatá žraloka požierajú ešte v maternici a 9 ďalších zaujímavostí

5433

Asi každý z nás zbožňuje šokujúce fakty. Niektoré sú len malým rozptýlením, iné nám úplne zmenia pohľad na svet. V každom prípade nikdy nie je na škodu dozvedieť sa niečo nové.Tu je 10 ohromujúcich faktov, ktoré musíte vedieť.

1. Mláďatá žraloka tygrieho sa požiarajú už v maternici

Samica žraloka tygrieho v sebe nosí až 12 embryí, ale iba 1 alebo 2 prežijú a narodia sa. Prečo? Pretože to najväčšie z nich zožiere ostatné.

pixabay.com, public domain

2. Žirafy si dokážu svojím vlastným jazykom očistiť uši

Nestačí, že už ich krk je neskutočne dlhý, ešte aj ich jazyk meria približne 50,8 cm. Práve vďaka jeho neuveriteľnej dĺžke sú žirafy schopné dočiahnuť aj na listy, ktoré sú vysoko na stromoch, alebo si vyčistiť uši.

3. Zdomácnené psy sa naučili štekať od ľudí

Medzi zdomácnenými a divokými psami je jeden kľúčový rozdiel. Zdomácnené psy štekajú. Vedci sa domnievajú, že túto schopnosť získali počas spolunažívania s ľuďmi.

pixabay.com, public domain

4. Japonec držal svojho mŕtveho otca 13 rokov v mrazničke

Áno, čítate správne. Istý Japonec veril, že jedného dňa bude možné priviesť mŕtvych späť k životu, a preto mŕtvolu svojho otca uskladnil v mrazničke. Prekvapivé je, že tento muž neporušil žiaden zákon a tým pádom nebol za svoj zvláštny čin ani stíhaný.

5. Granát je nebezpečnejší vo vode ako na suchu

Ak by ste si mali vybrať, či budete čeliť granátu vo vode alebo na suchu, vyberte si zem. Granát spôsobí pri výbuchu vo vode silnú nárazovú vlnu, ktorá vám bez problémov rozthne pľúca, či vyvolá krvácanie do mozgu. Na suchu máte aspoň malú šancu, že sa skryjete.

pixabay.com, public domain

 

6. Charlie Chaplin si vyžiadal najviac opakovaní jednej scény

Určite nebudeme klamať, ak povieme, že Charlie Chaplin bol úžasným komikom, ale i perfekcionistom. Všetko muselo byť dokonalé. Raz si dokonca vyžiadal zopakovať jednu a tú istú scénu 342 krát. Až potom bola perfektná.

7. Mačka je jediné domestikované zviera, ktoré nebolo riadne spomenuté v Biblií

V Biblii sa o mačke nehovorí. Je spomenutá iba jeden jediný krát, a to v Knihe proroka Barucha.

pexels.com, public domain

8. Francúzi zjedia až 30 000 ton slimákov ročne

Zatiaľčo Američania nezjedia takmer žiadneho slimáka, Francúzi ich skonzumujú až 30 000 ton ročne. Iba 1 000 ton slimákov je vyprodukovaných na slimáčích farmách vo Francúzsku, zvyšok je z voľnej prírody.

9. Časť Einsteinovho mozgu bola až o 15 % väčšia ako je bežné

Keď vedci skúmali mozog Alberta Einsteina, tak zistili, že mal väčší parietálny lalok ako bežní ľudia. Niektorí sa domnievajú, že práve vďaka tomu bol taký skvelý matematik.

pixabay.com, public domain

10. Včelie pichnutie dokáže zmierniť bolesť pri artitíde

Vedci objavili, že včelie bodnutie utišuje zápal pri artritíde. Vďaka tomuto zisteniu veria, že sa im čoskoro podarí nájsť liek, ktorý by túto bolesť utíšil úplne.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre