Prečo psy jedia trávu? Táto záhada môže mať viacero dôvodov

6184

Každý majiteľ psa vám potvrdí, že už niekedy videl svojho miláčika papať trávu. Čo sa skrýva za touto záhadou? Hoci presný dôvod nie je úplne známy, tu je päť možných vysvetlení tohto správania:

pes trava
Foto: Canva

Problémy s bruškom

Niektoré psy jedia trávu, aby si pomohli pri žalúdočných ťažkostiach. Keď sa necítia dobre, môžu jesť trávu, aby sa vyvrátili alebo ju vypustili do svojich výkalov. To im môže pomôcť vyčistiť organizmus a poskytnúť určitú úľavu.

Výživové potreby

pes
Foto: Canva

Tráva je bohatá na vlákninu a živiny, ktoré môžu vášmu psovi v bežnej strave chýbať. Konzumácia trávy môže pomôcť zlepšiť ich trávenie a dodať im ďalšie živiny, ktoré potrebujú na udržanie zdravia.

Zaháňa nudu

Foto: Canva

Psy niekedy jedia trávu len tak pre zábavu alebo preto, že sa nudia. Ak nemajú dostatok práce, môže byť pre nich jedenie trávy zábavným spôsobom, ako si skrátiť čas. Uistite sa, že váš pes má dostatok hračiek a aktivít, ktoré ho zabavia.

Inštinkty predkov

Foto: Canva

Psy sú potomkami divokých zvierat, ako sú vlci a líšky, ktoré príležitostne konzumujú rastlinnú potravu. Jedenie trávy môže byť prirodzeným správaním, ktoré majú od ich predkov a ktoré im pomáha pri trávení alebo im poskytuje dôležité živiny.

Chutné občerstvenie

Foto: Canva

Niektorým psom jednoducho chutí chuť alebo štruktúra trávy. Možno ju považujú za chutný snack a jedia ju len preto, že im chutí.

Prečítajte si tiež: Čo môže a nemôže jesť pes ?

Môže tráva psovi uškodiť ?

Foto: Canva

Aj keď je vo všeobecnosti v poriadku, ak psy občas trávu zjedia, vždy na svojho miláčika dohliadajte, aby ste sa uistili, že nie je chorý. Ak nadmerne jedia trávu alebo vykazujú iné príznaky ochorenia, poraďte sa so svojím veterinárom. A nezabudnite, že v oblasti, kde váš pes žerie trávu, si treba dávať pozor na akékoľvek chemikálie v tráve alebo toxické rastliny. Šťastné chrumkanie, psíkovia!

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre