Prečo sú „nudistické destinácie“ na obrovskom vzostupe? Toto sú niektoré z dôvodov

3463

Nudisti sú okolím častokrát nepochopení a niektorí ich považujú za bláznov alebo sa so zjavným nepochopením dívajú, ako sa môžu pohybovať, či len tak ležať na pláži nahí. Nuda pláže sú už „stará známa firma“, no existujú aj iné možnosti. A zdá sa, že čoraz viac ľudí si začína užívať práve takýmto spôsobom, nahí a v lone matky prírody. Trúfli by ste si na podobný pobyt či zážitok? Možno aj vás takéto niečo láka. A tu je niekoľko dôvodov, prečo sa to nebáť skúsiť.

nudist beach fotografia
Foto od nudistblr

Pre pocit

Tí, ktorí sa radi pohybujú nahí, sa cítia naozaj dobre. Bez oblečenia budete cítiť teplý vánok hladiaci celé vaše telo, čo je nesmierne oslobodzujúci pocit. Žiadne vlhké plavky, ktoré sa na vás nalepia, alebo ktoré vám niekedy zavadzajú. Je to pocit úplnej, nezaťaženej slobody, ktorú keď už raz zažijete, nikdy na to nezabudnete. Je dosť možné, že sa budete čudovať, prečo ste to neskúsili skôr.

Uvoľnite stres

Byť pár dní či týždňov tak, ako ste prišli na svet, je prirodzený ničiteľ stresu. Meditujte pri východe slnka „stratení“ v prírodných krásach, kde vás nikto neuvidí. Alebo si užite slobodu v ubytovaní, ktoré poskytujú európske naturistické strediská. Existuje množstvo nesmierne kvalitných hotelov zameraných na takýto typ dovolenkárov. Patrí medzi nich aj Euronat a La Jenny na západnom pobreží Francúzska, ktoré sú obrovské. Nachádzajú sa v krásnych borovicových lesoch, ktoré sa tiahnu na míle nekonečných pláží. Môžete jesť, nakupovať, tancovať, plávať, hrať golf, bicyklovať sa či mnoho iného a úplne nahí.

Nebojte sa, ste medzi priateľmi

Keď ste nahí vy aj okoloidúci, tak je to úplne o inom. Neviete kto čo robí, alebo kto je ako bohatý, a tak nechávate svoje podvedomé stereotypné myslenie bokom. Vo Francúzsku a Španielsku existujú miesta, kde môžete opustiť hotelový areál a prechádzať sa po miestnej štvrti bez toho, aby ste mali na sebe niečo iné ako úsmev.

Prijatie takejto sociálnej nahoty sa, samozrejme, po celom svete líši. V Severnej Amerike však tento „trend“ rastie a uchyľuje sa k nemu stále viac ľudí. „Nudistické“ dovolenkové možnosti rastú z roka na rok rok. Ľudia stále objavujú slobodu života a tým sa mení aj ich správanie. Takže, ak ste už nad niečím takýmto rozmýšľali, pokojne si to skúste. Ako už bolo písané, podobné možnosti sú už také bohaté, že možno budete mať problém vybrať si to, čo sa vám hodí najviac. Nebojte sa názoru, ten je v takýchto „dovolenkových komunitách“ absolútne rovnaký, pretože svoj čas budete zdieľať s ľuďmi rovnakého myslenia. Názor tých „z vonku“ vás už zaujímať nemusí.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre