Prečo zmenil Elon Musk názov Twitteru na X? Prečítajte si, aký je hlavný dôvod tejto zmeny

353

Miliardár Elon Musk sa stal majiteľom Twitteru len minulý rok. Odkúpil ho približne za 44 miliárd dolárov. Táto sociálna sieť odvtedy prešla niekoľkými zmenami a jedna veľká zásadná zmena prichádza aj teraz. Elon Musk mení názov Twitteru na X. Aký je hlavný dôvod tejto zmeny?

Zdroj: christianitas

V súvislosti so zmenami, ktoré na tejto sociálnej sieti plánuje urobiť, už starý názov podľa neho nedáva zmysel. Spoločnosť v najbližších mesiacoch plánuje rozšíriť možnosti v oblasti komunikácie i spravovania finančných transakcií.

Názov Twitter dával podľa Muska zmysel vtedy, keď mohli používatelia zverejňovať správy s dĺžkou maximálne 140 znakov. Prirovnal to k pípaniu vtákov. Dnes je však možné na Twitteri zverejniť takmer čokoľvek, dokonca aj videozáznamy.

V pondelok predstavil Elon Musk nové logo sociálnej siete. Podnikateľ už dávnejšie plánoval zmeniť Twitter na platformu s názvom X, ktorá by mala rozsiahle funkcie. Inšpiráciou bola pre neho údajne čínska aplikácia WeChat.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre