Predstavujeme vám najnebezpečnejšie letisko sveta. Nachádza sa v Bhutáne

770

Pristávanie patrí medzi najhoršie časti letov. Medzinárodné letisko Paro, ktoré sa nachádza v juhoázijskej krajine Bhután, je známe po celom svete vďaka mimoriadne náročnému prístupu. 

Licenciu na pristátie má aktuálne len 24 skúsených pilotov. Jedným z dôvodov je, že toto letisko nie je vybavené žiadnymi novými technológiami a pristátie navyše komplikuje hornaté prostredie a dĺžka trate. Piloti sa musia pred dosadnutím na pristávaciu plochu riadiť orientačnými bodmi na zemi, manévrovať tesne pred kontaktom s dráhou a zároveň dodržiavať stanovenú rýchlosť.

Snimka obrazovky 2023 09 03 165943
Zdroj: Youtube

Na letisko Paro je pristávanie povolené len za ideálnych podmienok. V prípade nedodržania pravidiel môžu byť následky fatálne. Jednému z 24 pilotov sa podarilo natočiť video celého pristávania. Zábery sa stali virálne a dosiahli 16 miliónov videní. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.