Prekrúcajú realitu a ospevujú vojnu na Ukrajine. Rusko prináša do škôl nové učebnice dejepisu

251

Ruské ministerstvo školstva prináša do škôl nové učebnice dejepisu. Informoval o tom minister školstva Sergej Kravcov. Učebnice pre žiakov 10. a 11. ročníka podrobne opisujú dôvody začatia špeciálnej vojenskej operácie, účel špeciálnej vojenskej operácie, denacifikáciu či demilitarizáciu. Termín špeciálna vojenská operácia je eufemizmus, ktorým Kremeľ označuje vojnu na Ukrajine.

Zdroj: unsplash

„Učebnice pre 11. ročník zachytávajú tie najdôležitejšie udalosti spojené s opätovným zjednotením Krymu a Sevastopola, ďalej hovoria o príčinách a priebehu špeciálnej vojenskej operácie či o vstupe nových regiónov do Ruskej federácie“ uviedol Kravcov.

Zdroj: unsplash

Študenti by mali používať učebnice už od septembra. Minister školstva dodáva, že po ruskom víťazstve prejdú učebnice úpravou.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre