Prezidentka Zuzana Čaputová: Mladá generácia vie, že nám dochádza čas a politikom už dochádzajú výhovorky.

721

Slovenská prezidentka vystúpila v utorok, 2. novembra, na klimatickom summite v Glasgowe, na ktorom sa stretávajú svetoví lídri, aby deklarovali ciele a plány. Túto konferenciu označila za rozhodujúcu pre budúcnosť našej planéty.

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej hrozí planéte „nezvratná devastácia“. Na konferencii sa vyjadrila, že politici zatiaľ nedokázali prijať účinné opatrenia, ktoré by zvrátili neustále sa prehlbujúcu klimatickú krízu.

Zdroj: Youtube

„Potrebujeme zintenzívniť naše úsilie znížiť emisie a zmierniť následky klimatickej krízy. Ak v tomto zlyháme, na ďalších konferenciách budeme diskutovať už len o nezvratnej devastácii našej planéty a jej biotopov,“ upozornila na summite Zuzana Čaputová.

Prezidentka sa vyjadrila aj k číselným údajom. Podľa jej slov sa 42 percent mladých ľudí obáva klimatickej krízy a 73 percent si myslí, že ľudia v starostlivosti o planétu zlyhali. Nedávna štúdia z rôznych krajín sveta, ktorú Čaputová spomenula, ukázala, že 40 percent mladých ľudí zvažuje, či vôbec mať v dôsledku klimatickej krízy deti. „Je jasné, že mladá generácia vie, že nám dochádza čas. A nám politikom už dochádzajú výhovorky,“ vyjadrila svoje znepokojenie prezidentka Slovenskej republiky.

Čaputová poukázala na pokrok Slovenska. Od roku 1990 poklesli celkové emisie krajiny o 46 percent. Podľa slovenskej prezidentky je však podstatné, aby sa všetky krajiny sveta spojili v boji proti klimatickej kríze. „Všetci musíme prispieť svojím spravodlivým dielom – vrátane tých štátov, ktorých najvyšší predstavitelia neprišli do Glasgowa. To platí aj pre oblasť financovania opatrení v oblasti zmeny klímy,“ dodala v závere svojho príhovoru Zuzana Čaputová.

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre