Pri brehoch Chorvátska bola spozorovaná veľryba!

764

Veľký morský živočích sa mal pohybovať neďaleko brehov južnej Dalmácie.

Správa chorvátskeho Národného parku Mljet, ktorý sa rozkladá na severozápade rovnomenného ostrova v južnej Dalmácii nad Dubrovníkom, pred pár dňami prekvapila obyvateľov Chorvátska nezvyčajnou správou. Obdržali niekoľko hlásení, že v Mljetskom kanáli, na úrovni pobrežia medzi Poljačom a Trstenikom, bola spozorovaná veľryba.

Mljet National Park/facebook

„Momentálne nemáme žiadne ďalšie informácie o druhu tejto veľryby. Nepribližujte sa k nej a dajte nám vedieť jej polohu a čas, ak si ju všimnete,“ vyzýval národný park na sociálnej sieti.

Výskyt veľrýb pri chorvátskych brehoch Jadranu nie je až tak výnimočný. Minulý rok sa objavili aj videá so skupinami veľrýb. Vtedy sa podarilo dronom zachytiť vráskavce.

Nedávno začal medzinárodný tím vedcov z Chorvátska a Talianska študovať veľryby Cuvierove v tomto regióne. A minulé leto sa ukázali pri ostrove Korčula dokonca aj vorvane.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre